Przejdź do treści głównej

Szczecin. Szkolenie specjalne "Animacja społeczności lokalnej"

autor(ka): Jan Karpierz
2017-10-03, 08:56
bezpłatne
archiwalne
Wypracujcie małe wydarzenie angażujące społeczność lokalną, my dorzucimy grosza do jej realizacji. Fundacja Sektor 3 zaprasza na drugi z trzech szkoleń specjalnych organizowanych przez Sektor 3 Szczecin. Bezpłatne zajęcia odbędą się 16 listopada 2017 r.

Podczas szkolenia przedstawiciele organizacji w swoich grupach będą pracować nad stworzeniem małego wydarzenia, w które można wciągnąć społeczność lokalną. Może to być spotkanie sąsiedzkie, wspólne oglądanie filmów czy warsztat dekupażu. Ważne aby orpacowywane wydarzenie miało charakter otwarty i integrujący. Spośród opracowanych wydarzeń prowadzący wybierze 1 rozwiązanie, które zostanie wsparte, częściowo lub w całości, przez Centrum Wspierania w ramach działań współpracy i aktywizacji NGO. Wybrana organizacja otrzyma bon eventowy w wysokości 400 zł z przeznaczeniem na zakup części materiałów na wydarzenie.

Jest jedno "ale". Aby otrzymać bon eventowy, organizacja musi wyrazić zgodę na upublicznienie wypracowanej strategii. Dzięki temu inne organizacje będą mogły stworzyć własne wydarzenia w oparciu o dobre rozwiązania.

Gdzie: Sektor 3 Szczecin, al. Wojska Polskiego 63, sala multimedialna Kiedy: 16 listopada 2017 w godzinach 15.00 – 20.30, Formularz zgłoszeniowy

Ważne informacje:

 • do udziału w warsztacie mogą się zgłaszać przedstawiciele organizacji pozarządowych w grupach 3 osobowych (tylko),
 • każdy członek grupy musi uzupełnić formularz zgłoszeniowy,
 • maksymalna liczba organizacji biorąca udział w spotkaniu – 5,
 • maksymalna liczba uczestników biorących udział w warsztacie – 15 osób,
 • nie obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy – przy rekrutacji będzie brany pod uwagę pomysł na wydarzenie,
 • poziom warsztatu – średnio zaawansowany,
 • w przypadku nieobecności członka grupy, organizacja traci możliwość uzyskania bonu oraz nie będzie brana pod uwagę przy kolejnych rekturacjach na szkolenia/mini szkolenia Sektor 3 Szczecin,
 • organizacja która otrzyma bon od CWOP Sektor 3 wyraża zgodę na upublicznienie na stronach Sektor 3 Szczecin i w mediach społecznościowych wypracowanej strategii.

Szkolenie prowadzi Pan Marek Sztark – Dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury SZCZECIN 2016 – zarządzał staraniami Szczecina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Od IX.2009 doradca Prezydenta Miasta Szczecina ds. Kultury. Wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego w zakresie: instytucje kultury, animacja i organizacja kultury, organizacja i promocja imprez kulturalnych. Od 2012 menadżer w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Dyrektor programowy NieKongresu Animatorów Kultury 2014 i 2016 organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Forum Kraków. Dyrektor Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT oraz dorada Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie kultury. Realizował projekty animacyjne na zlecenie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Jest jednym z inicjatorów i założycieli Forum Kraków oraz Zachodniopomorskiego Forum Kultury. Jest autorem koncepcji modelu animacji lokalnej „Nowa Kultura” oraz twórcą marki produktu regionalnego „miody drahimskie”. Realizuje projekty z różnych dziedzin: rozwoju i integracji środowisk społecznych i zawodowych, ekonomii społecznej, ochrony dziedzictwa kulturowego, animacji rozwoju lokalnego oraz zarządzania kulturą.

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy:

 • zapoznać się z regulaminem szkoleń (LINK),
 • wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod (LINK),
 • potwierdzić swoją obecność na szkoleniu po otrzymaniu maila z informacją o zakwalifikowaniu.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail . Na zgłoszenia czekamy do 13 listopada, informacje nt. zakwalifikowania prześlemy tego samego dnia. Serdecznie zapraszamy!

UWAGA! SCWOP Sektor 3 zastrzega sobie prawo do nieprzyjmowania zgłoszeń od osób, które w przeszłości zostały zakwalifikowane do uczestnictwa w innym szkoleniu i nie wzięły w nim udziału bez uprzedniego zawiadomienia o nieobecności.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Sektor 3 Szczecin, Wojska polskiego 63 , Szczecin, woj. Zachodniopomorskie
Data wydarzenia: 2017-11-16
Organizator:

Fundacja Sektor 3

Adres:

Aleja Wojska Polskiego 63, 70-476 Szczecin, woj. ZP

Tel.:

91 350 82 99

E-mail:

biuro@sektor3.szczecin.pl

Www:

http://www.sektor3.szczecin.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • aktywność lokalna
 • inicjatywy oddolne
 • rozwój lokalny
 • wspólnoty i społeczności lokalne