Przejdź do treści głównej

Gościeradów. Projekt "Będę pracować"

autor(ka): Elżbieta Spyra
2017-10-03, 10:42
użytkownik
plakat informujący
Październik 2017, Gościeradów. Kulczyk Foundation wyposaży pięć stanowisk pracy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, podopiecznych Stowarzyszenia Wspomagania Osób Niepełnosprawnych "Res Sacra Miser" w Gościeradowie.

Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Res Sacra Miser” w Gościeradowie w partnerstwie z Warsztatem Terapii Zajęciowej uruchomiło pracownię Rozwijania Umiejętności Zawodowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

To w tej pracowni, wyposażonej dzięki projektowi „Będę pracować” z grantu Kulczyk Foundation pięć osób niepełnosprawnych z najlepszymi umiejętnościami i predyspozycjami do wykonywania czynności zawodowych będzie doskonaliło umiejętności zawodowe w trakcie praktyk zawodowych, staży i wykonywania płatnych usług zleconych.

Poprzez tą działalność stowarzyszenie chce rozpropagować ekonomię i przedsiębiorczość społeczną w gminie Gościeradów. Na początku będą to zalążki przedsiębiorczości społecznej w ramach prowadzenia odpłatnej działalności pożytku publicznego przez Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Res Sacra Miser”. Docelowo SWON "RSM" chce, aby realizacja projektu przyczyniła się, przy dobrej woli społeczeństwa i okolicznego biznesu do rozwoju przedsiębiorczości społecznej i zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych "Res Sacra Miser"
Organizator:

Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych "Res Sacra Miser"

Adres:

Gościeradów Folwark 20, 23-275 Gościeradów Ukazowy, woj. LU

Tel.:

15 838 11 47

Faks:

15 838 11 04

E-mail:

sacramiser@poczta.onet.pl

Www:

http://www.ressacramiser.com.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • działalność charytatywna
  • ekonomia, rynek pracy
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • przeciwdziałanie bezrobociu
  • rozwój zawodowy