Przejdź do treści głównej

Wielka Gala w Kopalni Soli „Wieliczka” [relacja]

autor(ka): Joanna Kołdras, Oddział Małopolski PFRON
2017-09-27, 14:49
użytkownik
W Kopalnia Soli „Wieliczka” laureaci wojewódzkiego etapu XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych odebrali nagrody z rąk m.in. Stanisława Szweda – Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urszuli Ruseckiej – Poseł na Sejm, Zastępcy Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Jarosława Szlachetki – Posła na Sejm oraz Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego.

„Z serca gratuluję Laureatom, którzy podzielili się z nami swoim talentem i wrażliwością, a dziś zbierają owoce swojego wysiłku” – słowa Beaty Szydło – Prezesa Rady Ministrów, zawarte w liście skierowanym do Laureatów konkursu, odczytał Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac, wybranych spośród blisko 250 zgłoszonych w konkursie. Licznie zebrani uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć prace nagrodzone przez Komisję Konkursową, której przewodniczyła Urszula Rusecka – Poseł na Sejm, Zastępca Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Finał Konkursu plastycznego, który odbył 25 września br., był również okazją do zwieńczenia wydarzeń związanych z obchodami Roku Św. Brata Alberta w Małopolsce. W uroczystości, która rozpoczęła się Mszą Świętą w Kaplicy św. Kingi koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Bp Damiana Muskusa uczestniczyły również instytucje, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia z Małopolski działające na rzecz drugiego człowieka w duchu i filozofii Brata Alberta Chmielowskiego.

Małopolski Oddział PFRON gratuluje wszystkim Laureatom!


Źródło: inf. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sztuka