Przejdź do treści głównej

Wystawa prac Patryka Wojtczaka

autor(ka): Monika Sadowa
2017-09-14, 12:49
archiwalne
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacja Sedeka zapraszają na wystawę prac malarskich Patryka Wojtczaka, 22-letniego artysty od urodzenia zmagającego się z porażeniem mózgowym. Wystawę będzie można oglądać do 11 października br. w Warszawie.

Wernisaż Patryka Wojtczaka - podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” odbędzie się 20 września br. o godz. 18.00 w Centrum Aktywizacji Społecznej Grzybowska 4 (lok. 9A) w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać do 11 października br.

Inauguracji wystawy będzie towarzyszył wykład motywacyjny Moniki Gibes, paraolimpijki. Wernisaż uświetni również koncert Elektronicznej Orkiestry Laboratorium Dźwięku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wystawa będzie czynna w poniedziałki i piątki w godzinach od 8:00 do 16:00, a we wtorki, środy
i czwartki od 9:00 do 17.00
.

✔ O ARTYŚCIE:
Patryk Wojtczak jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Ośrodka Rehabilitacji CEMICUS. Patryk urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, mózgowym porażeniem dziecięcym, wodogłowiem, epilepsją lekooporną, torbielowatością rdzenia kręgowego, brakiem robaka mózgu, uszkodzeniem części potylicznej, agenezją pnia ciała modzelowatego, agenezją pnia móżdżku, niedowładem spastycznym lewostronnym. Patryk wiele razy walczył o życie. Kilkakrotnie przeszedł trepanację czaszki i operację wszczepiania zastawki. Dotknęło go wiele komplikacji pooperacyjnych, ale lata rehabilitacji uczyniły cuda. Lekarze nie dawali chłopcu szans przeżycia. Dziś ma 22 lata.

Patryk jest niezwykle dzielny i pogodny. Intensywnie się rehabilituje. Ma wiele zainteresowań i pasji, a jedną z nich jest malarstwo.

✔ O PRELEGENTCE:
Monika Gibes jest Mistrzynią Świata w żeglarstwie paraolimpijskim. W 2016 r. startowała na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro i zajęła tam 4 miejsce. Jest także mówcą motywacyjnym. Uważa, że niepełnosprawność to normalność.

✔ O ORKIESTRZE: Orkiestra Laboratorium Dźwięku to jedyny w Polsce i prawdopodobnie jedyny na świecie zespół tego typu. Wykonuje utwory z podziałem na samodzielne głosy, jak w tradycyjnych orkiestrach, jednak zamiast instrumentów akustycznych wykorzystuje keyboardy. Połączenie dźwięków generowanych przez instrumenty elektroniczne i akustyczne, dołączenie głosu ludzkiego daje zupełnie nową jakość brzmienia. W repertuarze Orkiestry znajdują się utwory zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Dzieciom "Zdażyć z Pomocą"
Miejsce: Grzybowska 4 lok. 9A, 00-131 Warszawa , woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-09-20 do 2017-10-11
Organizator:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Adres:

Łomiańska 5, 01-685 Warszawa-Bielany, woj. mazowieckie

Tel.:

22 833 88 88

Faks:

22 448 71 77

E-mail:

fundacja@dzieciom.pl

Www:

http://www.dzieciom.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sztuka