Przejdź do treści głównej

Przyjaźni dzieciom

autor(ka): Komitet Ochrony Praw Dziecka
2017-09-13, 15:30
użytkownik
Nestlé Nutrition została uhonorowana tytułem „Firma Przyjazna Dziecku”, przyznawanym przez jedną z najstarszych polskich organizacji pożytku publicznego: Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Nestlé Nutrition to jeden z liderów produkcji żywności dla niemowląt i małych dzieci na świecie, mający w Polsce pod swoimi skrzydłami tak znane marki jak: NAN OPTIPRO® 2, Gerber, Nestlé i Bobo Frut. Firma od lat angażuje się w działania mające na celu troskę o zdrowie kolejnych pokoleń dzieci oraz zapewnienie im jak najlepszego startu w przyszłość. Ideę tworzenia świata bardziej przyjaznego dzieciom realizuje m.in. tworząc wysokiej jakości produkty, które pomagają rodzicom we właściwym komponowaniu diety ich dzieci, ale także dostarczając im solidnej wiedzy na temat opieki nad niemowlęciem i małym dzieckiem za pośrednictwem portalu Zdrowy Start w Przyszłość i licznych broszur edukacyjnych.

Na uwagę zasługuje także niedawna inicjatywa Projekt Body prowadzona pod patronatem programu Zdrowy Start w Przyszłość, mająca na celu upowszechnianie wiedzy na temat znaczenia karmienia piersią i właściwości mleka matki oraz roli białka w kontekście zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, w tym otyłości u dzieci. Firma angażuje się także w projekty mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych (aplikacja „Pierwsza Pomoc”).

Przyznając Nestlé Nutrition tytuł „Firma Przyjazna Dziecku” Komitet Ochrony Praw Dziecka pragnął przede wszystkim docenić zaangażowanie firmy, współpracę z tą organizacją na polu projektowania świata przyjaznego dziecku, a także jej otwartość na inicjatywy społeczne, oferowane wsparcie organizacyjne, strategiczne i pomoc specjalistów oraz możliwość czerpania z wiedzy i lat doświadczenia firmy.

Wieloletnie wsparcie, współpraca i wspólne idee zaowocowały licznymi projektami i sukcesami. Tytuł „Firma Przyjazna Dziecku” to zarówno podziękowanie za te wspólne lata i ich uhonorowanie, jak i wyraz nadziei na kontynuację tych dobrych praktyk.

„Cieszymy się, że mamy wśród grona strategicznych Partnerów KOPD Nestlé Nutrition. Inaczej trudno byłoby nam realizować naszą misję i działania na rzecz dzieci”- mówi Magdalena Stachowiak- Alexandrowicz- Pedagog Specjalny, Szef działu PR i Pozyskiwania Środków oraz Skarbnik Zarządu Krajowego KOPD.

„Tytuł, jaki został nam przyznany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, organizację z wieloletnią tradycją działań na rzecz dzieci, to dla nas wielki zaszczyt. Dobro najmłodszych od początku istnienia firmy jest naszym celem i najważniejszym priorytetem. Cieszymy się, że od wielu lat mamy realny wpływ na życie dzieci i rodziców w Polsce. Dzięki swoim inicjatywom staramy się wspierać zdrowy start w przyszłość kolejnych pokoleń maluszków– móc obserwować jak rosną i rozwijają się to dla nas najwspanialsza nagroda i najważniejsze wyróżnienie.” – mówi Ewelina Bancerz-Poźniak, Specjalista ds. Rozwoju Komunikacji Marek Nestlé Nutrition.

O KOMITECIE OCHRONY PRAW DZIECKA

Komitet Ochrony Praw Dziecka, ogólnopolska organizacja pożytku publicznego, od 35 lat zajmuje się pomocą dzieciom i ich rodzicom, prowadzi kompleksowe wsparcie – zajmuje się terapią, diagnozą, mediacjami, poradami prawnymi. Realizuje także ogólnopolskie projekty, jak Konkurs: „Świat przyjazny dziecku”, kampanie społeczne (m.in. „Nasz najbliższy wróg”) czy – najmłodsze dziecko: WSPÓLNIE CZYTAMY- DZIECI WSPIERAMY!

Więcej informacji na: www.kopd.pl


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Komitet Ochrony Praw Dziecka
Organizator:

Komitet Ochrony Praw Dziecka

Adres:

Oleandrów 6, 00-629 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 626 94 19

Faks:

22 745 71 80

E-mail:

kopd@kopd.pl

Www:

http://www.kopd.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • ochrona zdrowia
  • współpraca z biznesem