Przejdź do treści głównej

Społecznicy w Pleśnej [relacja]

autor(ka): Mateusz Dębowski
2017-09-13, 13:31
użytkownik
Właśnie zakończył się tematyczny rekrutacyjny obóz strażacki w Pleśnej dla kandydatów do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Podczas obozu w dniach 25-27 sierpnia 29 dzieci i młodzieży z gminy Będzino szkoliło się w sprawnościach związanych z ochroną przeciwpożarową.

W programie było m.in. rozwinięcie linii gaśniczej, bezpieczeństwo nad zbiornikami wodnymi, kurs pierwszej pomocy, gra terenowa czy musztra. Nie zabrakło zajęć plastycznych i integracyjnych przy których dzieci poznawały się bliżej.

Dzięki uprzejmości Miasta i Gminy Mielno oraz zespołu piłkarskiego Fala Hen zajęcia częściowo zorganizowano na boisku w Gąskach. Nie zabrakło czasu na rekreację – zwiedzanie latarni i lody w Gąskach. Obóz zakończono uroczystym wręczeniem certyfikatów i prezentów w postaci apteczek. Pogoda szczęśliwie dopisała obozowiczom.

Niniejszy obóz jest działaniem projektowym realizowanym w ramach Programu SPOŁECZNIK dofinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt skalkulowano na 7922,00 zł, a poziom jego dofinansowania wyniósł niemal 3000,00 zł.

W ramach projektu zakupiono wyżywienie, usługę noclegową i ubezpieczenie dla uczestników. Do przygotowania obozu zaangażowanych zostało wielu wolontariuszy: 12 druhów, druhen – opiekunów obozu, wolontariuszy, animatorów, koordynator.


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Gmina Będzino
Organizator:

Ochotnicza Straż Pożarna

Adres:

Dobrzyca 58, 76-038 Dobrzyca, woj. ZP

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • edukacja
  • młodzież
  • ratownictwo