Przejdź do treści głównej

Katowice. Szkolenie ze streetworkingu dla wolontariuszy

autor(ka): Dariusz Stawik
2017-09-13, 08:55
bezpłatne
archiwalne
Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach zaprasza wolontariuszy do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu streetworkingu – odbędzie się ono 18 września w godz. 17:00 – 20:30 w Katowicach.

Streetworking tłumaczy się na język polski jako pracę uliczną, a streetworkerów nazywa się „pedagogami ulicy”. Jak streetworking wygląda w praktyce, jak można w charakterze wolontariusza włączyć się w działania streetworkingowe? Na szkoleniu swoją wiedzą podzielą się streeteorkerzy pracujący z dziećmi, młodzieżą oraz osobami wykluczonymi.

Czas: poniedziałek 18 września godz. 17:00-20:30

Miejsce: Fundacja Futprints, Katowice ul. Kordeckiego 5

Szkolenie poprowadzą:

Helena Ząbczyńska

Z wykształcenia socjolog, z zawodu pedagog ulicy i animator w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”. Od 8 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą na placach, podwórkach, boiskach śląskich miast – do niedawna głównie na katowickim Załężu, a od kilku miesięcy kieruje placówką wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej w samym Centrum Chorzowa. W swoich codziennych działaniach jak nic innego ceni sobie współpracę z Wolontariuszami – i właśnie dlatego od 3 lat zajmuje się ich koordynacją w Stowarzyszeniu.

Andrew Lisgarten

Prezes i założyciel Fundacji Futprints, która wspiera osoby wykluczone społecznie (m.in. bezrobotne i bezdomne). Fundacja powstała w 2015 roku w Katowicach. Prowadzi m.in. spotkania warsztatowe w schronisku dla bezdomnych kobiet i dzieci, pikniki osiedlowe, spotkania planszówkowe oraz streetworking.

Milena Skupień

prezeska Regionalnego Centrum Wolontariatu, animatorka wolontariatu szkolnego, koordynatorka projektów, koordynatorka wolontariatu podczas eventów, m.in. Festiwalu Otwarcia Muzeum Śląskiego, Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej EHF Euro 2016 w Katowicach oraz PKO Silesia Marathon. Wolontariuszka Fundacji Futprints.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września do godz. 12:00 za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.

Projekt „Śląskie. Wolontariat” jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Fundacja Futprints, Kordeckiego 5, 40-061 Katowice, woj. śląskie
Data wydarzenia: 2017-09-18
Organizator:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu

Adres:

Warszawska 19, 40-009 Katowice, woj. śląskie

Tel.:

502 771 669

E-mail:

katowice@wolontariat.org.pl

Www:

http://www.slaskie-wolontariat.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja pozaformalna
  • wolontariat
  • wolontariusze
  • wychowanie