Przejdź do treści głównej

Gostyń. Bratnia pomoc z Holandii [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-09-11, 01:09
użytkownik
Od wielu lat holenderskie stowarzyszenie Kinderhuis Bodzewo pomaga Domowi Dziecka w Bodzewie. Martin i jego przyjaciele przygotowali kolejną partię darów dla placówek powiatu gostyńskiego. Do Bodzewa dostarczyli je bracia Tim i David.

Od wielu lat holenderskie stowarzyszenie Kinderhuis Bodzewo pomaga Domowi Dziecka w Bodzewie. Głównym animatorem pomocy dla bodzewskiej placówki i dla Domu Dziecka w Gostyniu oraz dla podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenia „DZIECKO” i Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach - Marysinie jest pedagog Martin de Bruijn, lider Kinderhuis Bodzewo.

Martin i jego przyjaciele przygotowali kolejną partię darów dla placówek Powiatu Gostyńskiego. Do Bodzewa dostarczyli je bracia Tim i David. Młodzi Holendrzy przebywali w Domu Dziecka i w PCPR minioną niedzielę. Oprócz wyładunku darów dla podopiecznych PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”, Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu oraz dla Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach - Marysinie sporo czasu spędzili na rozmowach z dyrektorką i psychologiem Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz wychowawcami z Bodzewa i z przedstawicielem PCPR w Gostyniu. W czasie tych spotkań bracia z Holandii i Polacy rozmawiali o dalszej współpracy oraz o aktualnej sytuacji w Europie.

W obecnej partii darów znalazło się 5 wózków inwalidzkich i 6 rolatorów. Po przekazaniu przez Holendrów zostały one skompletowane i złożone oraz wyregulowane przez mechaników - wolontariuszy PCPR w Gostyniu. Pierwsze trafiły już do nieodpłatnie do podopiecznych PCPR. Pozostały sprzęt osoby potrzebujące mogą otrzymać również nieodpłatnie.

Szefowie Domu Dziecka w Bodzewie, Domu Dziecka w Gostyniu, COPOW w Bodzewie, BOIK w Piaskach i PCPR w Gostyniu serdecznie dziękują Martinowi de Bruijn i jego przyjaciołom ze stowarzyszenia Kinderhuis Bodzewo za kolejne wsparcie. Równie serdecznie dziękują braciom Timowi i Davidowi za sympatyczne odwiedziny i dowiezienie kolejnej partii darów, z których skorzystają, potrzebujące takiej pomocy, dzieci oraz osoby niepełnosprawne. Osobne podziękowania należą się Domowi Dziecka w Bodzewie za serdeczne i ciepłe przyjęcie gości.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 53 25

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Www:

http://www.ngo.gostyn.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • integracja społeczna
  • współpraca międzynarodowa