Przejdź do treści głównej

Gostyń. Pokazali i zaprosili na treningi [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-09-11, 09:49
użytkownik
Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie dziesiątego festynu prawobrzeżnego Gostynia „Sobota na Kani” karatecy z TKKF „TĘCZA” w Gostyniu.

Pokaz poprowadził sensei Mirosław Sobkowiak. Witając wszystkich, sensei przypomniał, że - Karate ni sente nashi (karate nigdy nie było sztuką agresji), podkreślając, że karate to sztuka obrony przy pomocy pustych rąk i nóg.

Reprezentanci klubu karate shotokan (mistrzowie karate: Mieczysław Polewski – 4. Dan, Mirosław Sobkowiak – 4. Dan, Marcin Danek – 2. Dan, oraz uczniowie: Daria Pietrzyk – 3. Kyu, Patrycja Niewrzędowska – 3. Kyu, Amelia Ziółek – 4. Kyu, Agnieszka Leciej – 5. Kyu, Dawid Mila – 4. Kyu, Wojciech Wietrzny – 4. Kyu i Dawid Mrowiński – 4. Kyu,) pokazali elementy treningu karate: elementy kihonu, czyli wielokrotnego powtarzania bloków, uderzeń i kopnięć, elementy kumite, czyli walki sportowej, prowadzonej z pełną kontrolą uderzeń, elementy samoobrony z wykorzystaniem dźwigni i rzutów, oraz kata, czyli układów technik wykorzystywanych w walce z kilkoma przeciwnikami, po wykorzystanie bloków, przechwytów i podcięć, w tym przed atakiem kijem i innymi niebezpiecznymi narzędziami, np. nożem. Na koniec zaprezentowano pokaz odporności na ból i uderzenia. Karatecy łamali na swoich partnerach deski. Do tego dodali zaprezentowanie tameshi waza, czyli element treningu mistrzów polegający na łamaniu twardych przedmiotów przy pomocy np. techniki shuto, czyli uderzenia kantem dłoni czy haito uchi – uderzenie przedramieniem.

Uczestnicy festynu nagrodzili pokaz karateków gromkimi brawami.

Shihan Waldemar Szwedek (7. Dan) informuje: - „Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.”


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza"
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Władysława Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

601 071 491

E-mail:

tecza.gostyn@o2.pl

Www:

http://www.facebook.com/tkkftecza 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek