Przejdź do treści głównej

Szkolenie dla terenerów i trenerek antysmogowych

autor(ka): Emilia Ślimko
2017-09-08, 08:55
bezpłatne
Fundacja Otwarty Plan wraz z Urzędem Miasta Słupsk zapraszają do udziału w szkoleniu, poświęconemu tematyce zanieczyszczenia powietrza, zmian klimatu, zrównoważonego rozwoju oraz edukacji globalnej. Jeśli prowadzisz zajęcia edukacyjne w tej tematyce oraz jesteś pracownikiem/ pracowniczką lub wolontariuszem/ wolontariuszką ngo z woj. małopolskiego, śląskiego lub dolnośląskiego, to przyjedź w dniach 1-4 października 2017 do Słupska.

Cele szkolenia INSPIRATORIUM:

 • pogłębienie wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu w kontekście globalnych zależności oraz sytuacji mieszkańców/mieszkanek krajów globalnej Północy i Południa
 • poznanie lokalnych działań realizujących koncepcję zrównoważonego rozwoju na przykładzie miasta Słupsk
 • zapoznanie się z założeniami i metodami pracy trenera edukacji globalnej
 • przygotowanie się do przeprowadzenia samodzielnych warsztatów z uczniami i uczennicami oraz organizacji wydarzenia w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 2017 (TEG)
 • nawiązanie długofalowej współpracy trenerskiej z zespołem Fundacji Otwarty Plan.

Dla kogo? Do udziału zapraszamy osoby pracujące/mieszkające na terenie województwa małopolskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego (z miast o liczbie mieszkańców poniżej 500 tys.). Zapewniamy zwrot kosztów dojazdu, wegetariańskie/wegańskie wyżywienie i zakwaterowanie. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest zobowiązanie do:

 • przeprowadzenia za wynagrodzeniem 3 warsztatów dla dzieci i młodzieży w szkołach z terenu Twojego województwa (preferowane są małe miasta i miasteczka) w miesiącach październik-listopad
 • organizacji z nauczycielami/nauczycielkami ze szkół objętych warsztatami jednego wydarzenia, poświęconego tematyce zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu w ramach TEG 2017 w listopadzie.

Na zgłoszenia czekamy do 22 września!

Informacje praktyczne, FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i PROGRAM znajdują się na stronie: http://otwartyplan.org/szkolenie-inspiratorium-edukacja-globalna-dla-trenerow-i-trenerek-antysmogowych/

Szkolenie jest częścią projektu Smog i edukacja globalna – dlaczego nie! współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Kontakt: Emilia Ślimko Magdalena Klarenbach

Organizator: Fundacja Otwarty Plan www.otwartyplan.org


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej,, ul. Niedziałkowskiego 6, Słupsk, woj. pomorskie
Data wydarzenia: od 2017-10-01 do 2017-10-04
Organizator:

Fundacja Otwarty Plan

Adres:

Na Wiankach 26, 31-519 Kraków, woj. małopolskie

E-mail:

fundacja@otwartyplan.org

Www:

http://otwartyplan.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • edukacja ekologiczna
 • ekologia, środowisko
 • klimat
 • ochrona przyrody
 • powietrze
 • zrównoważony rozwój