Przejdź do treści głównej

Pełnomocnik Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego odpowiada na opinię OBWE


2017-09-07, 11:44
fot.: adamlipinski.pl
„Należy zauważyć, że wyrażone w Opinii obawy i sformułowane zalecenia w większości oparte są braku dostatecznej znajomości polskiego systemu prawa, w które wpisuje się projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Zagrożenia, które zdaniem autorów Opinii niesie projekt regulacji, formułowane są na wyrost”, czytamy w stanowisku Pełnomocnika Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego ministra Adama Lipińskiego do Opinii OBWE, dotyczącej projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności.

22 sierpnia 2017  Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE opublikowało opinię na temat projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Stanowisko wobec tej opinii zajął Pełnomocnik Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego. Poniżej publikujemy ten dokument.

Stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego do Opinii OBWE dotyczącej projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności

 


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • partycypacja
  • prawa człowieka
  • prawa obywatela
  • prawo
  • współpraca z administracją