Przejdź do treści głównej

Wolontariusze MetLife wspierają akcję Habitat for Humanity

autor(ka): MetLife
2017-09-06, 12:26
użytkownik
Ponad 40 pracowników MetLife z kilkunastu krajów Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu (EMEA) weźmie udział w akcji wolontariatu pracowniczego na placu budowy w podwarszawskim Legionowie. Wolontariusze pomogą budować hostel dla młodych osób po terapiach uzależnień, w procesie reintegracji społecznej. Będzie to już druga w tym roku wspólna akcja MetLife i Fundacji Habitat for Humanity Poland w Legionowie.

Celem akcji, która odbędzie się 9 września 2017 r. będzie pomoc w pracach wykończeniowych w Młodzieżowym Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie, innowacyjnym ośrodku powstającym z inicjatywy Fundacji „Pasja Życia”. Znajdzie się tam między innymi hostel, w którym młodzi ludzie po terapiach uzależnień będą mogli mieszkać i z pomocą specjalistów przygotowywać się do samodzielnego życia. W powrocie do społeczeństwa będzie im pomagać fakt, że część użytkowa Centrum będzie mieć charakter otwarty – będą z niej korzystać wspólnie z młodzieżą, wśród której Fundacja „Pasja Życia” będzie prowadzić profilaktykę uzależnień.

Działania na rzecz społeczności lokalnej są częścią programu dla wyróżniających się pracowników MetLife i obejmują udział w wolontariacie. Jest to już druga edycja programu przygotowana we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku w Rumunii, gdzie grupa pracowników MetLife pomagała remontować szkołę. W tym roku wśród uczestników znajdą się pracownicy z takich krajów jak m.in.: Turcja, Francja, Egipt, Hiszpania, Katar, Liban czy Wielka Brytania.

Prace na placu budowy w Legionowie poprowadzi Fundacja Habitat for Humanity Poland – organizacja pozarządowa, która od 25 lat pomaga osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Będzie to już druga, w tym roku, wspólna akcja MetLife i Fundacji Habitat for Humanity Poland w Legionowie – pierwsza odbyła się w maju i wzięło w niej udział ponad 40 pracowników polskiego oddziału MetLife.

Izabela Ptaszyńska-Trandafir, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji, MetLife: MetLife może się poszczycić bogatą tradycją wspierania projektów, w ramach których wolontariusze pracują na rzecz osób potrzebujących wsparcia. To już kolejny wspólny projekt MetLife i Habitat for Humanity w Polsce, ale po raz pierwszy będą w nim uczestniczyć pracownicy spoza naszego kraju.

Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Dyrektor Fundacji Habitat for Humanity Poland: Cieszymy się, że możemy kolejny rok współpracować z MetLife. Wsparcie ze strony partnera korporacyjnego zarówno finansowe, jak i angażujące najlepszych pracowników jako wolontariuszy, daje świetny przykład aktywności biznesu na rzecz lokalnych społeczności. Tego rodzaju regularna współpraca pomaga nam skuteczniej realizować misję Habitat Poland: budować świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: MetLife
Organizator:

MetLife

Organizator:

Fundacja "Habitat for Humanity Poland"

Adres:

Mokotowska 55 51, 00-542 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 642 57 42

Faks:

22 642 57 42

E-mail:

poland@habitat.pl

Www:

http://www.habitat.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • młodzież
  • osoby uzależnione
  • wolontariat
  • wolontariusze
  • współpraca z biznesem