Przejdź do treści głównej

Kajaki, wykłady, spotkania, czyli Nysa Łużycka 2017 [relacja]

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2017-09-04, 14:52
użytkownik
archiwalne
Spływ po Nysie Łużyckiej
Pierwszy etap spływu Nysą Łużycką zakończył się sukcesem. W akcji wzięła udział międzynarodowa grupa kajakarzy. Zgodnie z planem 2 września w Hradku nad Nysą rozpoczęła się wyprawa, na finał kajakarze dowiosłowali do Radomierzyc. Na kolejny etap wyprawy od 8 do 10 września są jeszcze wolne miejsca, tzn. kajaki.

„Straż Niebieskiego Złota” to połączenie spływu kajakowego oraz wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych – poznawanie przyrody Nysy Łużyckiej oraz życia społeczności lokalnych, których los nierozerwalnie związany jest z rzeką. Na zakończenie wakacji dwa pierwsze weekendy września ekolodzy z Polski, Czech i Niemiec spędzają nad międzynarodową rzeką Nysą Łużycką. Każdego wieczoru w miejscowościach, w których zatrzymują się na noc, zapraszają na prelekcje, spotkania ze społecznością lokalną, projekcje filmów na temat wody i przyrody.

Pierwszy etap spływu zakończył się sukcesem. W akcji wzięła udział międzynarodowa grupa kajakarzy. Zgodnie z planem 2 września w Hradku nad Nysą rozpoczęła się wyprawa, na finał kajakarze dowiosłowali do Radomierzyc.

W tym samym dniu rozpoczął sie cykl prezentacji i spotkań z mieszkańcami. W pierwszym spotkaniu wziął udział m.in. Dominik Dobrowolski - wrocławski ekolog i podróżnik, który w swoim kajaku pokonał w ramach akcji "Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne!" już ponad 5 tys km. Dominik Dobrowolski opowiadał o swoich kajakowych wyprawach, które realizuje wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska, a których celem jest walka z zaśmieceniem środowiska wodnego oraz promocja recyklingu tworzyw sztucznych.

W kolejnym dniu kajakarze płynęli z Działoszyna do Radomierzyc, gdzie zakończył się pierwszy weekend spływu.

Drugi etap spływ planowany jest w następny weekend. Wyprawa startuje 8 września i kończy się 10 września nieopodal ujścia Nysy Łużyckiej do Odry. W planie kolejne wykłady i spotkania. Trasa:
Przysieka – inauguracja
Łęknica – nocleg 8/9 września Zasieki – nocleg 9/10 września Gubin – finał

Chętni do udziału w spływie i spotkaniach powinni kontaktować się z organizatorami akcji: Fundacją Rozwój Tak - Odkrywki Nie!:

Są jeszcze wolne kajaki, więc do wyprawy można się dołączyć. Wydarzenie jest na Facebooku: https://www.facebook.com/events/370822200000937/

Kontakt: Monika Sadkowska tel. 661 863 993


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja RT-ON
Miejsce: Nysa Łużycka, woj. lubuskie
Data wydarzenia: od 2017-09-08 do 2017-09-10
Organizator:

Fundacja "Rozwój Tak - Odkrywki Nie"

Adres:

59-220 , woj. DS

E-mail:

m.sadkowska@fundacja.rt-on.pl

Www:

https://www.facebook.com/events/370822200000937/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling
  • rekreacja
  • zasoby wodne