Przejdź do treści głównej

Głosowanie BO2018 rusza już 23 września - punkty głosowania

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl
2017-09-01, 23:37
Znamy miejsca głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że po konsultacjach z mieszkańcami, zmianie ulega sposób głosowania w Budżecie Obywatelskim - w wersji papierowej wymagane jest osobiste głosowanie w wyznaczonych punktach. Głosy można oddawać również za pomocą strony internetowej. Głosowanie rusza już 23 września!

Miejsca, w których będzie można oddać swój głos w wersji papierowej prezentujemy w załączeniu. W związku z tym, że w każdym z nich będzie obecny pracownik Urzędu Miasta Lublin upoważniony do kontroli poprawności oddawanego głosu, zmianie ulega liczba miejsc, w których będzie można oddać swój głos. Z tych powodów głosować w sposób tradycyjny (papierowy) w tym roku można w Biurach Obsługi Mieszkańców i wskazanych siedzibach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w punkcie mobilnym autobusie "Gutek", który pojawi się w poszczególnych dzielnicach miasta.

Informujemy jednocześnie, że z uwagi na pojawiające się głosy mieszkańców, wprowadzone zostały dwie zmiany w regulaminie. Po pierwsze, ulega wydłużeniu czas głosowania, które rozpocznie się już 23 września, w sobotę o godzinie 9:00, a zakończy, tak jak pierwotnie planowano, 10 października o godzinie 20:00. W sobotę i niedzielę 23 i 24 września będzie już działał system głosowania elektronicznego, co pozwoli na efektywniejszą promocję projektów przez wnioskodawców i inne osoby zaangażowane w trakcie weekendowych wydarzeń. Druga zmiana to wydłużenie okresu, w którym każda osoba nie figurująca na liście mieszkańców uprawnionych do głosowania w Budżecie Obywatelskim, a mieszkająca w Lublinie, może się do niej dopisać. Można to uczynić do końca okresu głosowania czyli do 10 października 2017 r. wypełniając specjalny formularz on-line na stronie www.obywatelski.lublin.eu, drukując go, podpisując i dostarczając do Biura Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńska 3, pok. 107. W trakcie głosowania będzie można także dostarczyć formularz wraz z ze swoim głosem do punktów głosowania.

Więcej informacji na lublin.eu


Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

Źródło: UM Lublin
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • budżet obywatelski
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją