Przejdź do treści głównej

Koszulki Dobrem podSZYTE

autor(ka): Maria Kopaszewska
2017-09-01, 12:51
użytkownik
Do uszycia koszulki potrzebne są nici, tkanina i fachowe dłonie krawca. Aby stworzyć naprawdę DOBRĄ koszulkę do tego przepisu trzeba dodać szczyptę empatii, wielkie serce i kreatywność projektanta. Tak powstały ubrania więcej warte, które DOBRZE się noszą dla Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei.

We współpracy Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei z firmą GEGO oraz poznańskimi Architektami, powstały „koszulki więcej warte”, z których część dochodu jest przeznaczona na wspieranie osób z niepełnosprawnościami.

Akcja przygotowująca kampanię koszulkową trwała od marca tego roku. W czasie kiedy wiosna nie zamierzała jeszcze pojawić się na horyzoncie, zaprojektowaliśmy w czym będziemy chodzić latem. Uczyniliśmy to wspólnie z Architektami, którzy do zaproponowanych przez nas pozytywnych haseł utworzyli grafiki. Fantastycznych prac było wiele, ale należało wyłonić faworytów. Autorami zwycięskich projektów, które zdobią koszulki GEGO są: Zuzanna Chabasińska z Pracowni MAYADESING oraz Wawrzyniec Kopczyński z Kopczyńscy Studio.

Jeśli to jeszcze za mało oto kilka konkretnych powodów, dla których warto mieć taki T-Shirt w swojej szafie:

1. Modne, bo dobre. Dochód ze sprzedaży koszulek jest przeznaczony na wsparcie Podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiech Nadziei”.

2. Dobre, bo polskie. Materiały używane do produkcji koszulek tworzone są stolicy polskiego przemysłu włókienniczego – Łodzi. Materiały posiadają Certyfikat wydany przez Instytut Włókiennictwa stanowiący o I Klasie produktów, które spełniają wymagania humanoekologiczne.

3. Podwójny dar. Koszulka to wspaniały pomysł na prezent – podarujesz uśmiech nie tylko posiadaczowi koszulki, ale też Podopiecznym Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei.

4. Polski „must have”. Znakiem rozpoznawczym polskich plażowiczów nie są już parawany i skarpetki do sandałów. Teraz rządzą koszulki charytatywne, które nareszcie pokazują nas w najlepszym świetle. O wysławienie polskiej życzliwości zawalczą w zbliżającym się sezonie grzybiarze, którzy przeniosą dobrą modę do lasów oraz narciarze, prezentujący koszulki na słonecznych stokach.

5. Czy potrzebujesz więcej powodów? Patrz punkt 1 :)

„W każdym znanym mi środowisku istnieje nieograniczona liczba dobrych serc, które chcą pomagać innym. Na dowód tego, połączyliśmy Architektów współpracujących z Grupą Cermag, firmę odzieżową GEGO Workshop oraz Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei, aby udowodnić, że dobro jest cały czas w modzie, a pomaganie może być kreatywne, pasjonujące i pełne uśmiechu” – tak o swoim pomyśle mówią Autorzy koszulkowego projektu charytatywnego.

Wszystkie koszulki można obejrzeć i zakupić na:

https://gegoart.com/ubrania-wiecej-warte-kupujesz-pomagasz/


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna