Przejdź do treści głównej

Ogólnopolska Karta Seniora dla Jacka Wszoły i Wirginii Szmyt DJ Wiki [relacja]

autor(ka): Stowarzyszenie MANKO
2017-08-31, 15:19
użytkownik
Jacek Wszoła i Wirginia Szmyt DJ Wika od dziś mają Ogólnopolską Kartę Seniora
Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już prawie 100 tysięcy seniorów. Wyjątkowe, symboliczne egzemplarze Ogólnopolskiej Karty Seniora otrzymali dziś: Wirginia Szmyt DJ Wika - Ambasadorka Głosu Seniora i najstarsza didżejka w Polsce oraz Jacek Wszoła - polski lekkoatleta i złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku.

Stowarzyszenie MANKO jest niezależną Organizacją Pożytku Publicznego, organizatorem kampanii społecznych (m.in. Lokal BEZ papierosa, Polska BEZ dymu, RyzyKOchania, Nie pal przy dziecku, Palenie jest słabe, Życie zaczyna się po 60-tce), koordynatorem programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, organizatorem Ogólnopolskich Senioraliów w Krakowie oraz wydawcą ogólnopolskiego magazyny senioralnego Głos Seniora. Stowarzyszenie MANKO pomaga i działa społecznie już od ponad 18 lat.

Program Ogólnopolskiej Karty Seniora skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i chcą skorzystać ze zniżek w prawie 900 punktach, instytucjach oraz ośrodkach zdrowia w całej Polsce. W ramach projektu Miasto Przyjazne Seniorom Stowarzyszenie MANKO ściśle współpracuje z ponad 46 miastami i gminami w całej Polsce, w których seniorzy mogą wyrobić lokalną edycję Karty w wyznaczonych do tego urzędach.

Swoją Kartę posiada już prawie 100 tysięcy seniorów. Wyjątkowe, symboliczne egzemplarze Ogólnopolskiej Karty Seniora podczas uroczystego spotkania w Kinie Muranów otrzymała Wirginia Szmyt DJ Wika - Ambasadorka Głosu Seniora i najstarsza didżejka w Polsce oraz Jacek Wszoła - polski lekkoatleta i złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku.

Podczas spotkania nowi Ambasadorowie Ogólnopolskiej Karty Seniora opowiedzieli o łamaniu stereotypów, kształtowaniu i utrwalaniu wśród seniorów aktywnej postawy oraz o tym, że wiek nie powinien stanowić przeszkody w realizowaniu własnych pasji. Zdaniem naszych gości tylko od nas zależy, jak wyglądać będzie jesień naszego życia. Nie powinniśmy wsłuchiwać się w krążące negatywne przekonania o seniorach, bo sami określamy, czym dla nas jest wiek 60+.

Podczas spotkania na widowni obecny był Pełnomocnik Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dr n. pr. Marek Woch oraz Radna Izabela Skonecka, która opowiadała, dlaczego Gmina Konstancin-Jeziorna zdecydowała się przystąpić do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Zachęcamy wszystkich Seniorów 60 + do korzystania z Ogólnopolskiej Karty Seniora, która jest programem bezpłatnym i bezterminowym. Kartę można otrzymać w biurze Stowarzyszenia Manko, al. Słowackiego 46/30 w Krakowie lub poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.glosseniora.pl i wysłanie go pocztą tradycyjną. Dodatkowo, w miastach partnerskich Karty wydawane są w wyznaczonych do tego Urzędach, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Klubach Seniora oraz podczas targów i wydarzeń dla seniorów.

Program Ogólnopolskiej Karty Seniora wspierają nasi Ambasadorowie: Krzysztof Zanussi, Helena Norowicz, Aleksander Doba, Urszula Szczurek, Maria Pstrong, Tadeusz Ferenc.

W konferencji uczestniczyli:

Wirginia Szmyt DJ Wika - najstarsza DJ-ka w Polsce, aktywistka działająca na rzecz seniorów, współorganizatorka parad seniorów, dancingów międzypokoleniowych i Ogólnopolskich Senioraliów w Krakowie. Przez większość życia pracowała z trudną młodzieżą jako pedagog szkolny

Jacek Wszoła - polski lekkoatleta, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, który specjalizował się w skoku wzwyż. Pasjonat zdrowego i aktywnego stylu życia

Łukasz Salwarowski - prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor naczelny Głosu Seniora, aktywista czynnie działający społecznie od 20 lat, inicjator projektów realizowanych w Stowarzyszeniu, PRowiec, marketingowiec, szkoleniowiec, antytytoniowiec - jednym słowem człowiek orkiestra


Źródło: Stowarzyszenie MANKO
Organizator:

Stowarzyszenie MANKO

Adres:

Siarczki 16, 30-698 Kraków, woj. MA

Tel.:

12 429 37 28

Faks:

12 429 37 28

E-mail:

kontakt@manko.pl

Www:

http://www.stowarzyszeniemanko.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • seniorzy