Przejdź do treści głównej

Fundacja „Dr Clown” oraz sieć sklepów SMYK wywołują uśmiechy na dziecięcych twarzach [relacja]

autor(ka): Organizatorzy
2017-08-31, 14:10
29 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie oraz przekazanie Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Opolu kącika stymulacji polisensorycznej przeznaczonego dla pacjentów oddziałów dziecięcych. Inwestycja sfinansowana została przez markę SMYK i zrealizowana we współpracy z Fundacją „Dr Clown”.

Sala zabaw zaprojektowana została z myślą o rehabilitacji i rozwoju przebywających w placówce dzieci. Korzystać z niej mogą pacjenci oddziału pediatrii oraz najmłodsi przebywający na oddziałach chirurgii dziecięcej, laryngologii, okulistyki i ortopedii. Służyć ma rehabilitacji ruchowej i pobudzaniu zmysłów dzieci, ale także wywołaniu uśmiechu na twarzach małych pacjentów, zapewniając im chwilę oddechu w czasie trudnego okresu hospitalizacji.

Wśród wyposażenia sali znalazły się duże kolorowe klocki, materace oraz tablice do ćwiczeń rąk i stóp. Główną atrakcję stanowi „Magiczny Dywan” firmy Funtronic, czyli projektor wyświetlający na podłodze multimedialne gry. Jest to interaktywna podłoga z wgranym specjalnym pakietem gier, które edukują oraz pomagają w powrocie do zdrowia najmłodszym pacjentom placówki, angażując ich do zabawy i ruchu.

Kącik stymulacji powstał dzięki współpracy Fundacji "Dr Clown" z siecią sklepów dla dzieci SMYK. Całość kosztów inwestycji pokryły środki zebrane w czasie zeszłorocznej akcji urodzinowej marki własnej SMYKA, COOL CLUB. W ramach tej akcji w salonach SMYK w całej Polsce sprzedawane były specjalne, urodzinowe koszulki. Część zysku ze sprzedaży każdej koszulki przekazana została na działania Fundacji "Dr Clown".

– Finalizujemy właśnie niezwykły projekt jakim jest kącik stymulacji polisensorycznej w opolskim szpitalu – mówi Magdalena Dąbska, Dyrektor Marketingu i PR, Członek Zarządu Smyk S.A. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w naszej jubileuszowej akcji koszulkowej przez co dołożyli cegiełkę do funkcjonowania kącika. Jesteśmy przekonani, że salka spełni swoje najważniejsze zadanie, na którym zawsze najbardziej nam zależy – wywoła uśmiech na twarzach dzieci.

– Naszym celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Dzięki kącikowi stymulacji polisensorycznej możemy nie tylko „leczyć śmiechem” małych pacjentów opolskiego szpitala, których odwiedzamy regularnie z „Terapią śmiechem”, ale także wesprzeć proces rehabilitacji i intensyfikować procesy terapeutyczne, prowadzone na oddziale. A na dodatek – pomóc chorym dzieciom i ich najbliższym zapomnieć o chorobie – mówi Anna Czerniak, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”

Kącik w Opolu to nie jedyna inwestycja w ramach podjętej współpracy. Jeszcze w sierpniu ruszy remont podobnej sali w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie koło Warszawy, kolejnej placówce, z którą od lat współpracuje Fundacja "Dr Clown".


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja "Dr Clown"

Adres:

Jagiellońska 58 lok. 128A, 03-468 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 854 05 01

Faks:

22 266 81 53

E-mail:

info@drclown.pl

Www:

http://www.drclown.pl 

Organizator:

SMYK

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • dobroczynność, filantropia
  • dzieci
  • ochrona zdrowia
  • współpraca z biznesem