Przejdź do treści głównej

DPD Polska wspiera Fundację Labrador

autor(ka): DPD Polska
2017-08-31, 14:01
użytkownik
Firma kurierska DPD Polska nawiązała współpracę z Fundacją Labrador i przekazała darowiznę na zakup i dofinansowanie tresury psa - przewodnika dla osoby niewidomej. DPD Polska od kilku lat konsekwentnie wspiera osoby niewidome i niedowidzące m.in. poprzez udział w projekcie „Zobaczyć morze”.

Projekt został zrealizowany w ramach nowego podejścia DPD Polska do lokalnych projektów CSR, w których pracownicy z różnych miejsc w kraju zgłaszają inicjatywy i podejmują odpowiedzialność za ich wykonanie. Dzięki wsparciu DPD Polska Fundacja kupiła biszkoptowego labradora o imieniu „Heca”. Część środków zostanie wykorzystana także na wyżywienie i opiekę nad psem.

Szczeniak aktualnie przechodzi pierwsze szkolenie pod kątem przyszłej pracy w charakterze przewodnika dla niewidomych i niedowidzących. Po ukończeniu 12 miesięcy życia labrador dodatkowo przejdzie kilkunastomiesięczną tresurę przygotowującą do codziennego wspierania osoby niewidomej.

– Współpraca z Fundacją Labrador jest kolejnym przedsięwzięciem skierowanym do osób niewidomych, które mają szczególne miejsce w naszej działalności CSR. Pies przewodnik wnosi w życie osoby z dysfunkcją wzroku nie tylko radość, ale może znacznie podnieść jakość jej życia. Dzięki obecności zwierzęcia osoba niepełnosprawna może wykonywać wiele czynności samodzielnie, bez angażowania osób trzecich – mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Fundacja Labrador powstała w 2003 roku. Jej celem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niewidomych i niedowidzących przy zaangażowaniu wyszkolonych przez Fundację i przekazywanych nieodpłatnie tym osobom psów przewodników.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: DPD Polska
Organizator:

DPD Polska

Organizator:

Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik

Adres:

Żwirki 9a, 60-409 Poznań, woj. WP

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • współpraca z biznesem