Przejdź do treści głównej

Program Europa dla Obywateli: Informacje nt. udziału brytyjskich podmiotów w przyszłości

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-08-30, 22:08
Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli” informuje, że Komisja Europejska opublikowała uzupełnienie do Przewodnika po programie „Europa dla obywateli” dotyczące udziału brytyjskich organizacji i instytucji w przypadku tzw. Brexitu.

Z opublikowanego uzupełnienia wynika, że w przypadku wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE i niezawarcia przez nią odrębnej umowy z UE o udziale brytyjskich podmiotów w programie, brytyjskie organizacje i instytucje stracą uprawnienia do korzystania ze środków z programu.

Jest to istotne przy planowaniu projektu i partnerstwa międzynarodowego, ponieważ z dokumentu wynika jasno, iż uprawnienie do uczestnictwa w programie (spełnianie kryteriów formalnych) musi być ważne przez cały okres, na który zostało przyznane dofinansowanie, czyli przez cały okres realizacji projektu/obowiązywania umowy finansowej z Agencją Wykonawczą.

W przypadku utraty uprawnienia do udziału, brytyjskie podmioty mogą stracić dofinansowanie bądź zostać zmuszone do wycofania się z projektów.

Programme Guide ADDENDUM


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli”
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • działalność międzynarodowa
  • edukacja
  • integracja europejska
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa
  • współpraca z administracją