Przejdź do treści głównej

Pierwszy ośrodek szkoleniowy dla strażaków w Kenii

użytkownik
Szkolenie strażackie. Fot. Fundacja ”Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej”
Z inicjatywy Fundacji PCPM w Kiambu Town w Kenii otwarto pierwszy ośrodek szkoleniowy dla strażaków. Pierwszy dzień szkoleń uświetniła niezapowiedziana wizyta nowo wybranego gubernatora hrabstwa Kiambu.

Po odbyciu wizyty studyjnej w Polsce, instruktorzy kenijscy przygotowali program kursu szkolącego strażaków w regionie Kiambu Town (centralny obszar Kenii) z zakresu reagowania w sytuacjach kryzysowych. Ośrodek szkoleniowy jest pierwszą tego typu instytucją – wcześniej specjaliści PCPM szkolili Kenijczyków i Etiopczyków z zakresu technik medycznych i pożarniczych w ramach jednorazowych projektów.

– Bardzo wysoka frekwencja kursu świadczy o gotowości Kenijczyków do działania i wysokim zapotrzebowaniu na tego typu miejsce - uczestnicy pierwszego spotkania przyjechali z oddalonej o 360 kilometrów Garissa County – mówi Przemysław Rembielak, koordynator merytoryczny polskich szkoleń strażackich w Afryce.

Obecność nowo wybranego gubernatora hrabstwa Kiambu – Ferdinarda Waititu podniosła rangę całego przedsięwzięcia. Dyskutując z organizatorami szkoleń z ramienia PCPM o potrzebach straży pożarnej pokazał jak przedstawiciele lokalni postrzegają inicjatywę Polaków i zapewnił, że wspierają oni działania Fundacji.

Fundacja PCPM realizuje projekt „Szkolenia i doposażenie jednostek straży pożarnej w Kenii” dzięki kilkuletniemu doświadczeniu w Sudanie Południowym, Etiopii i Kenii, przy współpracy z polskimi specjalistami. Tylko w latach 2017-18 zostanie przeszkolonych 1000 strażaków z sześciu hrabstw Kenii. Projekt szkoleń strażackich realizowany jest dzięki środkom z programu Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"
Organizator:

Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"

Adres:

Sarmacka 14 lok. 15, 02-972 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

690 900 987

Faks:

22 833 60 22

E-mail:

info@pcpm.org.pl

Www:

http://www.pcpm.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • pomoc rozwojowa