Przejdź do treści głównej

Blisko 1500 chętnych na stypendium Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

autor(ka): Centrum Prasowe PAP
2017-08-24, 16:28
użytkownik
archiwalne
Najstarsza polska organizacja wspierająca wybitnie zdolne dzieci zakończyła tegoroczny nabór do programu stypendialnego. O wsparcie Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci wystąpiło w tym roku 1416 młodych artystów oraz pasjonatów nauki. Dzięki programowi, ponadprzeciętnie uzdolnieni uczniowie mogą trafić na staże do najbardziej znanych ośrodków naukowych w Polsce i na świecie.

Wsparcie Funduszu to przede wszystkim możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez znakomitych naukowców w najlepszych ośrodkach naukowych w kraju. Stypendyści dostają unikatową szansę pracy w świetnie wyposażonych laboratoriach, gdzie zajmują się aktualnymi problemami badawczymi. W ofercie są też wyjazdy zagraniczne, m.in. do słynnego Massachusets Insititute of Technology i norweskiego Andoya za Kołem Podbiegunowym. Młodzi artyści mogą liczyć na wsparcie finansowe potrzebne na zakup instrumentu, opłacenie wyjazdu zagranicznego, są objęci opieką wybitnych polskich artystów różnych dziedzin pod których okiem mogą dalej doskonalić swoje umiejętności.

- Szukamy przede wszystkim osób posiadających pasje i zainteresowania, których nie są już w stanie rozwijać wyłącznie z pomocą szkoły i lokalnego środowiska - mówi Maria Mach, dyrektor biura Funduszu. - Oprócz kontaktu ze środowiskiem naukowym dajemy też młodym ludziom możliwość poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach i zbliżonym poziomie uzdolnień, co jest dla niech ogromnie ważne, bo na ogół we własnych środowiskach są osamotnieni i pozbawieni możliwości wspólnej pracy nad trudnymi problemami.

Lista tegorocznych stypendystów zostanie opublikowana 3 października. Każde zgłoszenie jest obecnie opiniowane przez co najmniej trzech specjalistów z dziedziny, którą interesuje się kandydat. Eksperci ocenią dotychczasowy, samodzielny dorobek kandydata, Fundusz zwraca uwagę także na to, w jakich warunkach młodych człowiek pracuje. Stąd w programie ponad 40% uczestników to osoby ze wsi i miast do 20 tys. mieszkańców oraz ze środowisk nie sprzyjających rozwojowi.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to najstarsza organizacja tego typu w Polsce. Z pomocy funduszu skorzystało do dziś ponad dwanaście tysięcy uzdolnionych dzieci. Wielu z nich w dorosłym życiu może pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami w nauce, sztuce czy biznesie. Z pomocy Funduszu korzystali, między innymi, najlepsi polscy pianiści: Rafał Blechacz i Szymon Nehring. Absolwentem Funduszu jest także Paweł Chodaczek, programista i współzałożyciel Cloud Technologies, jednej z najszybciej rozwijających się w Polsce firm z branży IT. Wielu absolwentów programu decyduje się na pracę naukową. Karierę w USA robi Wojciech Zaremba, który współpracuje z Elonem Muskiem w Open AI - organizacji zajmującej się badaniami i rozwojem sztucznej inteligencji.

Honorowy patronat nad Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci objęła małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda. Akcję wspiera m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Informacja pochodzi z Centrum Prasowego PAP


Źródło: Centrum Prasowe PAP; Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci
Organizator:

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Adres:

Pasteura 5a, 02-093 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

22 848 23 98

Faks:

22 848 23 98

E-mail:

fundusz@fundusz.org

Www:

http://www.fundusz.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • nauka i technika
  • współpraca z uczelniami