Przejdź do treści głównej

Bezpieczny Staż w sklepach Żabka

autor(ka): Organizatorzy
2017-08-24, 13:16
użytkownik
Do końca sierpnia młodzież z pieczy zastępczej odbędzie płatne staże zawodowe w sklepach Żabka. W ramach programu „Bezpieczny Staż”, dziesięciu podopiecznych Fundacji Samodzielni Robinsonowie – pomysłodawcy akcji, będzie miało szansę zdobyć pierwsze doświadczenia w pracy. Swoją wiedzę przekażą im franczyzobiorcy sieci.

Program „Bezpieczny Staż” realizowany pilotażowo w wybranych sklepach Żabka, skierowany jest do młodzieży powyżej 16 roku życia, która z uwagi na trudną sytuację społeczną ma utrudniony start w dorosłe życie. Odbycie stażu w sklepie pozwoli im na wykonanie pierwszych kroków ku dorosłości i samodzielności. Podjęcie stażu u pewnego przedsiębiorcy jakim jest franczyzobiorca Żabki, dzięki współpracy sieci i Fundacji, odbywa się w bezpieczny i precyzyjnie zaplanowany sposób.

Do udziału w programie zostały wytypowane doświadczone osoby prowadzące sklepy od wielu lat. Jako mentorzy programu dzielą się ze stażystami swoją wiedzą i przekazują know-how na temat prowadzenia swojego biznesu. Żabka Polska zapewniła możliwość odbycia 10 takich staży w okresie wakacji i już teraz potwierdza, że bardzo pozytywne wyniki i odbiór pilotażu skłaniają sieć do dalszej współpracy z Fundacją w ramach projektu.

− Wiemy jak ważne jest zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych i chcemy młodym ludziom pokazać jak wartościowa może być praca w handlu. Liczymy, że chociaż część młodych ludzi objętych programem znajdzie w Żabce pomysł na swoją przyszłość. Jednym z najważniejszych obszarów naszej strategii CSR jest wspieranie rozwoju osobistego i edukacja. Od lat realizujemy Program Stypendialny dla dzieci naszych Franczyzobiorców i pracowników. Współpracujemy już z uczelniami wyższymi, oferując studentom możliwości odbycia staży i praktyk. „Bezpieczny staż” świetnie dopełnia te działania – mówi Anna Jarzębowska, Rzecznik Prasowy Żabka Polska.

– Co więcej, zaangażowanie w takie inicjatywy naszych franczyzobiorców pozwoli także im na rozszerzenie kompetencji w zakresie szkolenia pracowników i zarządzania nimi. Program „Bezpieczny Staż” przyniesie zatem obopólne korzyści. W okresie urlopowym młodzi stażyści będą na pewno wsparciem dla zespołu w sklepach. Jest też duża szansa, że znajdą w przyszłości zatrudnienie w placówkach, w których odbywają staże – dodaje.

Staż w sklepach Żabka to 80 godzin praktycznej nauki, w trakcie której adepci programu „Bezpieczny Staż” dowiadują się m.in. jak obsługiwać kasę, przyjmować dostawy czy dbać o ekspozycję zgodnie z wytycznymi sieci. Harmonogram stażu ustalany jest wspólnie ze stażystą. Pod koniec lipca zakończyły się już dwa staże w Żabkach, pozostałe potrwają do końca sierpnia. „Bezpieczny Staż” odbywa się w sklepach w Łodzi, Szczecinie, Zawierciu, Sieradzu, Rybniku i Żorach.

− Najbardziej podobało mi się to, że mogłam poznać nowe osoby, zobaczyć jak wygląda praca w sklepie i zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenie. Atmosfera była bardzo przyjazna, potrafiłam się ze wszystkimi porozumieć, a nawet pożartować. Spędziłam czas miło i pożytecznie – mówi Emilia, która odbyła pierwszy staż w Żabce.

Na zakończenie stażu młodzież otrzymuje opinię z miejsca pracy i rekomendacje. Zarówno stażysta, mentor jak i opiekun delegowany z ramienia fundacji prowadzą monitoring stażu w specjalnym serwisie oraz aplikacji. Po zakończeniu i podsumowaniu wakacyjnej edycji realizowanej w sklepach Żabka, w planach jest kontynuacja programu w trakcie trwania roku szkolnego.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja Samodzielni Robinsonowie

Adres:

Różana 19 lok. 8, 02-548 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • ekonomia, rynek pracy
  • młodzież
  • rozwój zawodowy