Przejdź do treści głównej

Ostródzkie media wspólnie przeciw rasizmowi

autor(ka): Organizatorzy
2017-08-22, 16:09
użytkownik
archiwalne
Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna zainicjowało akcję, w ramach której po raz pierwszy ostródzkie media połączyły siły we wspólnej akcji #TacySami przeciwko rasizmowi i mowie nienawiści.

W Ostródzie od kilku miesięcy w przestrzeni publicznej, na slupach i latarniach pojawiają się rasistowskie hasła. A także pieczołowicie przygotowane naklejki ewidentnie szerzące nienawiść do „obcych”. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w całej Polsce – niestety. I wcale nam się to nie podoba. Mamy przecież w Ostródzie naszą własną wielokulturową społeczność. Cudzoziemców, którzy są naszymi sąsiadami od wielu lat. I tych, którzy przyjechali tu całkiem niedawno w poszukiwaniu lepszego życia. Ktoś prowadzi sklep, ktoś szkołę językową. Ktoś jest przewodnikiem. Ktoś występuje w popularnym programie telewizyjnym, przy okazji promując nasze miasto. Ktoś gra w lokalnej drużynie piłkarskiej. Mieszkają tu, płacą podatki, wychowują swoje dzieci.

Rola lokalnych mediów jest nie do przecenienia. Nie zawsze mamy bezpośredni wpływ na to co dzieje się w kraju, ale lokalnie możemy zrobić wiele. Jako media lokalne mamy bardzo dużą siłę oddziaływania i cieszymy się dużym zaufaniem naszych odbiorców.

Wspólnie chcemy przypomnieć, że obcokrajowcy, w gruncie rzeczy niewiele różnią się od Polaków. I, że nasz naród słynął kiedyś z gościnności i otwartości. Nie ma naszej zgody na szerzenie nienawiści i uprzedzeń. Pamiętajmy, że to nie kolor skóry czy narodowość świadczą o człowieku, tylko jego czyny.

Nasze materiały w ramach akcji #TacySami:

http://nasz-glos.com

http://www.ostrodanews.pl

http://ostrodaonline.pl

http://www.naszaostroda.pl

https://youtu.be/zaNFHJmM_uY

 

Do akcji przyłączyły się:
• Nasz Głos - Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego:
• NaszaOstroda.pl:
• Ostrodaonline.pl:
• Ostróda News
• Radio Zet Gold (lokalny oddział)
• Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna Serdecznie dziękujemy!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzeczjasna

Adres:

Słowackiego 13, 14-100 Ostróda, woj. WN

E-mail:

biuro@simrzeczjasna.pl

Www:

http://www.simrzeczjasna.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • inicjatywy oddolne
  • media