Przejdź do treści głównej

Ostródzkie media, po raz pierwszy we wspólnej akcji #TacySami

autor(ka): SIM RzeczJasna
2017-08-21, 17:06
użytkownik
archiwalne
W Ostródzie od kilku miesięcy w przestrzeni publicznej, na slupach i latarniach pojawiają się rasistowskie hasła. A także pieczołowicie przygotowane naklejki ewidentnie szerzące nienawiść do „obcych”. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w całej Polsce – niestety. I wcale nam się to nie podoba. Dlatego z inicjatywy Stowarzyszenia RzeczJasna lokalne media połączyły siły.

W Ostródzie od kilku miesięcy w przestrzeni publicznej, na slupach i latarniach pojawiają się rasistowskie hasła. A także pieczołowicie przygotowane naklejki ewidentnie szerzące nienawiść do „obcych”. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w całej Polsce – niestety. I wcale nam się to nie podoba.

Mamy przecież w Ostródzie naszą własną wielokulturową społeczność. Cudzoziemców, którzy są naszymi sąsiadami od wielu lat. I tych, którzy przyjechali tu całkiem niedawno w poszukiwaniu lepszego życia. Ktoś prowadzi sklep, ktoś szkołę językową. Ktoś jest przewodnikiem. Ktoś występuje w popularnym programie telewizyjnym, przy okazji promując nasze miasto. Ktoś gra w lokalnej drużynie piłkarskiej. Mieszkają tu, płacą podatki, wychowują swoje dzieci.

Rola lokalnych mediów jest nie do przecenienia. Nie zawsze mamy bezpośredni wpływ na to co dzieje się w kraju, ale lokalnie możemy zrobić wiele. Jako media lokalne mamy bardzo dużą siłę oddziaływania i cieszymy się dużym zaufaniem naszych odbiorców.

Wspólnie chcemy przypomnieć, że obcokrajowcy, w gruncie rzeczy niewiele różnią się od Polaków. I, że nasz naród słynął kiedyś z gościnności i otwartości. Nie ma naszej zgody na szerzenie nienawiści i uprzedzeń.

Pamiętajmy, że to nie kolor skóry czy narodowość świadczą o człowieku, tylko jego czyny.

Zobacz nasze materiały w ramach akcji #TacySami:

http://nasz-glos.com/wiadomosci/ludzie-ostroda/1126-r-mykytyn-jestem-wdzieczny-polsce-i-polakom-ze-dali-mi-szanse-spelnienia-marzen

http://www.ostrodanews.pl/spoleczenstwo/imigrantem-ekonomicznym-nie-wstydze-sie/

http://ostrodaonline.pl/wiadomosci/5069-rasizm-ksenofobie-podzeganie-do-przestepstw-na-tle-ideologicznym-w-ostrodzie-kto-by-pomyslal.html

http://www.naszaostroda.pl/index.php/rozmaitosci/55-szkoleniaidotacje/936-peter-dowell-jako-imigranci-czujemy-sie-czescia-ostrodzkiej-spolecznosci-tacysami

https://youtu.be/zaNFHJmM_uY

Do akcji przyłączyły się:

  • Nasz Głos - Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego:
  • NaszaOstroda.pl:
  • Ostrodaonline.pl:
  • Ostróda News
  • Radio Zet Gold (lokalny oddział)
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna

Serdecznie dziękujemy!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Telewizja RzeczJasna
Organizator:

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzeczjasna

Adres:

Słowackiego 13, 14-100 Ostróda, woj. warmińsko-mazurskie

E-mail:

biuro@simrzeczjasna.pl

Www:

http://www.simrzeczjasna.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • media
  • obcokrajowcy, migranci