Przejdź do treści głównej

Gostyń. Tęcza się aktywizuje po wakacjach

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-08-21, 13:04
użytkownik
Karatecy z gostyńskiego klubu TKKF „TĘCZA” zakończyli już przerwę wakacyjną. Rozpoczęły się treningi (we wtorki i czwartki) dla bardziej zaawansowanych karateków przygotowujące do kolejnego sezonu treningowego. Odbędzie się też pokaz karate w sobotę 26 sierpnia na jubileuszowym festynie prawobrzeżnego Gostynia „Sobota na Kani”.

A 19 sierpnia 2017 r. w poznańskim Honbu Dojo odbył się pierwszy w tym sezonie treningowym staż instruktorski Shotokan Word Organisation. Na staż do poznańskiej Akademii Sztuk Walk przyjechali, mimo przerwy wakacyjnej, instruktorzy z kilku krajowych klubów karate, w tym z TKKF „TĘCZA” w Gostyniu. Tematem seminarium był trening kihon z partnerem, trening samoobrony oraz metodyka nauczania kata z interpretacją technik i kombinacji wykorzystywanych w walce. Zajęcia prowadził shihan Robert Sworek (8. Dan) z Poznania. Trening poświęcony był nauczaniu technik karate z wykorzystaniem punktów witalnych człowieka, na które nacisk lub uderzenie wywołuje paraliżujący ból, chwilowe odrętwienie, oszołomienie bądź chwilową dysfunkcję jakiegoś organu lub kończyny.

Klub karate TKKF Tęcza Gostyń reprezentował sensei Mirosław Sobkowiak (4. Dan), który dodaje, że – „staż był bardzo pracowity, z wykorzystaniem ciekawych metod treningowych. Rozpoczęto też przygotowania do międzynarodowego stażu Shotokan Word Organisation w październiku 2017 r., w którym udział potwierdzili mistrzowie z Japonii.”

Sensei Mieczysław Polewski (4. Dan) zachęca: - „Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowuje Gmina Gostyń, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.”

Shihan Waldemar Szwedek (7. Dan) przypomina, że tegoroczne wakacje były dla gostyńskiego karate bardzo pracowite i zwieńczone sukcesem: Na mistrzostwach świata karate zawodniczki gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” zdobyły tytuł wicemistrza świata i do tego dołożyły drużynowy brązowy medal. W Cork w Irlandii w dniach 6 – 9 lipca odbyły się Open Karate-do Shotokan World Championship IJKA 2017 (Otwarte Mistrzostwa Świata Karate-Do IJKA). Wystartowało w nich ponad tysiąc zawodników z 26 krajów z całego świata.

W mistrzostwach świata uczestniczyły 3 zawodniczki z powiatu gostyńskiego, reprezentujące klub karate TKKF „Tęcza” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gostyniu. I wszystkie trzy stanęły na podium! Tytuł wicemistrzyni świata wywalczyła w kata indywidualnym seniorek starszych Józefa Glapiak (1. Dan). A drużyna w składzie: Anna Glapiak (1. Dan), Małgorzata Glapiak (1. Dan) i Józefa Glapiak (prywatnie dwie córki i mama) wywalczyła brązowe medale mistrzostw świata i 3 miejsce w kata drużynowym seniorek. I dodaje: - „Klub karate TKKF „TĘCZA” działa już 38 lat i ma już w swojej historii piętnastu karateków z czarnym pasem, w tym 5 kobiet. W dorobku zawodników klubu jest 5 tytułów mistrzów świata, 19 tytułów wicemistrzów świata i 6 brązowych medali na mistrzostwach świata!”

Sensei Marcin Danek (2. Dan) uzupełnia: - „Warto przypomnieć, że sam shihan Szwedek ma na swoim koncie tytuł wicemistrza świata w kata – Ateny (Grecja) w 1996 oraz 3. miejsce w mistrzostwach świata w kumite w samym sercu karate - w japońskim Gifu w 1999 r.”


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: opracowanie własne Stowarzyszenia Dziecko
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Władysława Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

601 071 491

E-mail:

tecza.gostyn@o2.pl

Www:

http://www.facebook.com/tkkftecza 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek