Przejdź do treści głównej

Gostyń. SM dziękuje i dalej pomaga

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-08-21, 09:47
użytkownik
W czasie dożynek powiatowych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia zebrano 24 635 zł i 50 euro na pomoc dla rodziny Wojciechowskich z Brzezia, których dom został zniszczone w czasie nawałnicy.

Pieniądze te w czwartek przekazali na Świętej Górze przedstawiciele Kongregacji św. Filipa Neri Prezesowi i Wiceprezesowi Zarządu Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w obecności reprezentanta Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”. Pieniądze w tym samym dniu zostały wpłacone na specjalne konto pomocy pogorzelcom z Brzezia.

Prezes Stowarzyszenia Chorych na SM Bożena Misiurek w imieniu organizatorów akcji pomocy podkreśla: 

„Serdecznie dziękuje wszystkim za tak hojne wsparcie akcji pomocy poszkodowanej rodzinie, która jest członkiem stowarzyszenia. Szczodrość płynąca z serca wszystkich ofiarodawców okazała się tak wspaniała. To ważne, gdyż PP. Wojciechowscy odebrali to jako sygnał, że nie są jednak sami ze swoim nieszczęściem.

Specjalne podziękowania kieruję do organizatorów dożynek Powiatu Gostyńskiego: Starostwa Powiatowego w Gostyniu i Gminy Piaski, a zwłaszcza do filipinów i ich przyjaciół z Kongregacji św. Filipa Neri, którzy zorganizowali tak szybko i sprawnie przeprowadzili tę zbiórkę. Dziękuję też paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeziu”.

Prezes Misiurek podkreśla, że akcja pomocy trwa dalej. Przypomnijmy: Gwałtowna burza z silnym wiatrem przeszła w miniony piątek (11.08.) przez okolice Gostynia. Spowodowała wiele szkód. Największa tragedia spotkała jednak rodzinę państwa Wojciechowskich z Brzezia k. Gostynia. W wyniku pożaru wywołanego uderzeniem pioruna spłonął częściowo ich dom. A pozostała jego część została całkowicie zalana wodą. Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało, ale w kilka godzin stracili cały majątek. Dwanaście osób zostało bez dachu nad głową.

Bożena Misiurek, prezes Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu przypomina, że rodzinie państwa Wojciechowskich potrzebne są środki praktycznie na wszystko, począwszy od generalnego remontu domu, połączonego z jego częściową odbudową, przez wyposażenie kuchni, łazienki i pokoi, po ubrania letnie i zimowe i rzeczy użytku osobistego:  „Zwracamy się ludzi dobrej woli, zakładów pracy, firm i organizacji z prośbą o pomoc! Nasi przyjaciele stracili wszystko! Nie zostawiajmy ich samych z tym nieszczęściem. Pokażmy, że lokalna społeczność jest razem nie tylko od święta, ale również w takich trudnych chwilach!".

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, którego członkami są państwo Wojciechowscy, ogłasza zbiórkę na konto „SM pomaga” dla PP. Wojciechowskich. Wpłat można dokonywać na specjalne konto stowarzyszenia uruchomione dla tej akcji:

nr 31 1600 1462 1028 8439 7000 0001

(Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Gostyniu) z dopiskiem "SM pomaga". Zbiórka na konto, by pomoc rodzinie PP. Wojciechowskich, realizowana jest przy wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: opracowanie własne Stowarzyszenia Dziecko
Organizator:

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu

Adres:

Sikorskiego 3 25, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

514 007 730

E-mail:

stowarzyszeniesm@poczta.pl

Www:

http://www.sm-gostyn.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia