Przejdź do treści głównej

„Cywile nie są celem”. Kampania ONZ na Międzynarodowy Dzień Pomocy Humanitarnej i działania Fundacji PCPM

użytkownik
Sudan Płd. Fot. Archiwum PCPM
Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Pomocy Humanitarnej obchodzony 19 sierpnia nie bez przyczyny odbywa się pod hasłem Cywile nie są celem*. Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) oraz instytucje międzynarodowe apelują w ten sposób do przywódców na całym świecie o zapewnienie bezpieczeństwa osobom niezaangażowanym bezpośrednio w działania zbrojne. Do tego apelu przyłącza się Fundacja PCPM.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) podkreśla solidarność ze wszystkimi, którym nie jest obojętny los cierpiących, jak również z samymi ofiarami. Dlatego fundacja wytrwale i nieprzerwanie niesie pomoc humanitarną bezpośrednio w miejscach, gdzie ludzie – głównie ze względu na panujące konflikty – nie mają możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

– Od ponad pięciu lat zapewniamy uchodźcom syryjskim w Libanie dach nad głową, opiekę medyczną i edukację, pomagamy im przetrwać mrozy i znaleźć pracę. Dzięki środkom z programu Polska Pomoc (MSZ RP) oraz indywidualnym wpłatom polskich darczyńców możemy wspierać najbiedniejszych. Ludzi tych nie stać na podróż do odległej Europy, przeciwnie - oni chcą jak najszybciej wrócić do swojego kraju. Będąc blisko – bo pracujemy przy samej granicy z Syrią – dajemy uchodźcom poczucie, że nie są sami, a wsparcie, przekazane bezpośrednio przez naszych pracowników, dotrze możliwie najkrótszą drogą – zapewnia dr Wojciech Wilk, prezes PCPM.

– Blisko ofiar – zarówno wojny domowej, jak i panującego w państwach Afryki Środkowo-Wschodniej głodu – jesteśmy również w Sudanie Południowym. Tylko przez ostatnie cztery miesiące w Centrum Dożywiania w Gordhim uratowaliśmy przed głodem około 1000 dzieci i 240 rodzin – bezpośrednio wspieranych przez Polaków w ramach wirtualnych adopcji. W sąsiedniej Ugandzie nieustannie wspieramy ośrodki zdrowia, w których brakuje lekarzy i pielęgniarek – dodaje Kamil Ewertowski, koordynator regionalny działań PCPM w Afryce.

W dobie chaosu przekazywanych codziennie informacji z całego świata szczególnie doceniamy osoby, dzięki którym możemy nieść pomoc innym - wszystkich pracowników misji, dzielnie próbującym naprawić zło, wyrządzone niewinnym.

Działania Fundacji PCPM można wspierać wybierając konkretny cel: http://pcpm.org.pl/wesprzyj-pcpm

* #NotATarget, Kampania Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Więcej http://worldhumanitarianday.org/en


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"
Organizator:

Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"

Adres:

Sarmacka 14 lok. 15, 02-972 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

690 900 987

Faks:

22 833 60 22

E-mail:

info@pcpm.org.pl

Www:

http://www.pcpm.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • działalność międzynarodowa
  • pomoc humanitarna