Przejdź do treści głównej

Pierwsza Przymiarka na półmetku!

autor(ka): Organizatorzy
2017-08-18, 16:47
użytkownik
Projekt Pierwszej Przymiarki organizowany przez firmę LPP oraz Fundację Innowacji Społecznej jest adresowany do podopiecznych rodzinnych domów dziecka przygotowujących się do rozpoczęcia dorosłego życia na własny rachunek. Jego celem jest umożliwienie zdobycia pierwszych umiejętności i doświadczeń zawodowych

„Pierwsza Przymiarka” to pilotażowy projekt skierowany do młodzieży z placówek opiekuńczych oraz rodzinnych domów dziecka. Są to młodzi ludzie przygotowujący się do rozpoczęcia samodzielnego życia poza murami placówki oraz gotowi do podjęcia pierwszej pracy zawodowej. Podejmując taką decyzję w bardzo młodym wieku, stają przed wieloma wyzwaniami związanymi z prowadzeniem życia na własny rachunek. Pozbawieni wsparcia ze strony rodziny, muszą sami zatroszczyć się o swój korzystny start w dorosłość.

Dlatego LPP, w ramach projektu, wspiera młodzież przygotowującą się do opuszczenia placówek opiekuńczych i rodzinnych domów dziecka. Program Pierwsza Przymiarka to inwestycja w rozwój młodzieży stawiającej pierwsze zawodowe kroki.

- Każdy z nas pamięta swoje początki pracy zawodowej, pierwsze potknięcia i towarzyszące temu zdziwienie, że coś działa inaczej niż nam się wydawało. Dlatego w każdym naszym salonie objętym projektem wybrany został mentor zawodowy, który jest dodatkowym wsparciem dla uczestników. Wiemy, że tak zorganizowane środowisko do stawiania pierwszych, samodzielnych kroków w życiu zawodowym odgrywa w tym projekcie dużą rolę. Rosnący wśród uczestników entuzjazm i zapał do pracy motywuje nas do myślenia o wyjściu z tym projektem poza Trójmiasto – mówi Anna Miazga, koordynator ds. CSR w LPP.

Partnerem programu jest Fundacja Innowacji Społecznej, powstała w celu zatroszczenia się o rozwój zawodowy młodych osób pozbawionych wsparcia rodzin. Na terenie Trójmiasta Fundacja prowadzi od lat 6 kameralnych Domów dla Dzieci, zapewniając w nich warunki wychowania zbliżone w jak największym stopniu do rodzinnych..

- Projekt Pierwsza Przymiarka stanowi dla nas znaczący krok w poszukiwaniu i budowaniu właściwych wzorców dla naszych podopiecznych. Pokazuje młodym realia rynku pracy i pomaga w pokonywaniu pierwszych wyzwań z tym związanych. Dla nas jako Fundacji, bardzo ważne jest zainteresowanie programem zarówno ze strony wychowanków, jak i biznesu. O jego sukcesie świadczy choćby ilość zgłoszeń, jaką otrzymaliśmy na etapie rekrutacji od mieszkańców naszych domów. Było ich zdecydowanie więcej niż liczba miejsc w programie. Jesteśmy bardzo dumni z determinacji naszej młodzieży - pomimo trwających wakacji wstają o poranku i dostosowują swój rytm dnia do obowiązków zawodowych. Już teraz mamy sygnały, że część z nich planuje połączyć dalszą pracę z nauką, co nas bardzo cieszy – mówi Marianna Sitek-Wróblewska, Członek Zarządu Fundacji Innowacji Społecznej.

Do końca pilotażowego projektu zostało jeszcze kilka tygodni, jednak już teraz postanowiliśmy odwiedzić uczestników w ich miejscu pracy i zadać im kilka pytań. O pierwszych wrażeniach i zawodowych marzeniach na przyszłość, opowiadają w krótkich filmikach: http://bit.ly/2wW7PN0

Pilotażowy projekt zakończy się po wakacjach wspólnym podsumowaniem, w którym wezmą udział zarówno uczestnicy, jak i mentorzy zawodowi oraz przedstawiciele LPP i FIS. Spotkanie będzie nie tylko okazją do zweryfikowania osiągniętych efektów z założeniami projektu, ale też pozwoli na wymianę zdobytych doświadczeń pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami. Anna Miazga podkreśla, że strategia CSR spółki zakłada wdrożenie programu Pierwsza Przymiarka w całej Polsce.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja Innowacji Społecznej

Adres:

Gościnna 14, 80-032 Gdańsk, woj. PM

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • młodzież
  • rozwój zawodowy