Przejdź do treści głównej

Parlament Europejski zaprasza do Parlamentarium i Domu Historii Europejskiej w Brukseli

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-08-16, 21:19
Jeśli tego lata planujesz odwiedzić Brukselę, to koniecznie zajrzyj do Parlamentarium i Domu Historii Europejskiej - najpopularniejszych muzeów w mieście.

Parlamentarium

Parlamentarium jest otwarte dla publiczności bezpłatnie przez siedem dni w tygodniu. Goście mogą korzystać z interaktywnych narzędzi multimedialnych, które w przystępny sposób wyjaśniają, jak działają Parlament i inne instytucje UE i w jaki sposób tworzą unijne prawo i polityki wpływające na życie Europejczyków.

Wszystkie atrakcje Parlamentarium są dostępne w każdym z 24 unijnych języków urzędowych. Do dyspozycji zwiedzających są także pomoce w języku migowym w czterech wersjach: angielskiej, francuskiej, holenderskiej i niemieckiej. Parlamentarium jest również dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Więcej inormacji o Parlamentarium

Podobne centrum dla odwiedzających działa także w Berlinie (Erlebnis Europa), a od początku licpa 2017 r., także w Strasburgu.

Dom Historii Europejskiej

Stała ekspozycja w Domu Historii Europejskiej jest dostępna w 24 językach. Otwiera ją zachęta do refleksji nad europejskim dziedzictwem kulturowym poprzez pryzmat ewolucji geograficznego pojęcia Europy. Goście mogą przejść - w dosłownym sensie - przez polityczną, ekonomiczną, społeczną i kulturalną historię Europy XIX i XX w. Szczególny nacisk położono na historię europejskiej integracji.

Pierwsza tymczasowa ekspozycja jest zatytułowana „Interakcje” i pozwala śledzić na mapie Europy - za pomocą narzędzia track your Europe - najważniejsze wydarzenia w życiu gości muzeum i internautów.

W Domu dostępne są też tymczasowe ekspozycje.


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Parlament Europejski
Miejsce: Bruksela, Belgia
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • historia
  • integracja europejska
  • turystyka, podróże