Przejdź do treści głównej

Przedsiębiorczość społeczna bez granic [relacja]

autor(ka): Sławomir Nawrot
2017-08-09, 15:22
użytkownik
W dniach 29 lipca - 6 sierpnia FAJNA Spółdzielnia Socjalna oraz gruziński Caucasus Youth Nexus (CaYNex) zorganizowały w Katowicach pierwszy etap programu "Social Entrepreneurship Without Borders".

Tematem projektu jest przedsiębiorczość społeczna, dzielenie się dobrymi praktykami oraz zapoznanie się z sytuacją osób młodych na lokalnych rynkach pracy w krajach partnerskich. 30 uczestników z Gruzji, Ukrainy, Białorusi, Armenii, Rosji, Litwy, Polski, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii brało udział w różnorodnych warsztatach, pracach grupowych i wykładach na temat rozwiązywania problemów społecznych za pomocą rozwoju przedsiębiorczości.

Podczas projektu uczestnicy odwiedzili lokalne przedsiębiorstwa społeczne z terenu Górnego Śląska, mieli również okazję zapoznać się z młodymi przedsiębiorcami i ich pracą. Pod koniec szkolenia uczestnikom zaprezentowane zostały wytyczne dotyczące zadań, które wykonają wraz ze społecznościami lokalnymi w swoich krajach. Wyniki prac terenowych zostaną zaprezentowane podczas seminarium w Gruzji, w październiku 2017 roku.

Projekt jest finansowany ze środków programu Erasmus + Komisji Europejskiej. Wsparcie projektu zapewniły: MasterPeace Eastern Partnership and Central Asia Regional Hub wraz z MasterPeace POLAND.

Szczegółowe informacje będą niebawem dostępne na stronie www.SocialFirm.eu.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: FAJNA Spółdzielnia Socjalna
Organizator:

Fajna Spółdzielnia Socjalna

Adres:

Warszawska 36 / I, 40-010 Katowice, woj. Śląskie

Tel.:

720-120-720

E-mail:

fajna@fajna.eu

Www:

http://www.socialfirm.eu 

Organizator:

Caucasus Youth Nexus (CaYNex)

Www:

http://caynex.ge/en/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Przedsiębiorczość Społeczna w Polsce jest nieobecna to ją trzeba importować ? ~Nienieodpowiedzialny 10.08.2017, 12:29 Przedsiębiorczość Społeczna w Polsce jest nieobecna! Nie można załatwić tematu robiąc same takie zjazdy. Potrzebna jest Ustawa! Możliwości. To już Gruzja, Białoruś czy Armenia są dla Polski przykładem rozwoju.... ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • ekonomia społeczna
  • przedsiębiorczość
  • wspieranie przedsiębiorczości
  • współpraca międzynarodowa