Przejdź do treści głównej

Z Projektorem wakacje się nie kończą [patronat ngo.pl]

autor(ka): Katarzyna Typiak
2017-08-09, 14:19
użytkownik
archiwalne
Projekty wakacyjne Projektor - fot. Beata Zgnilec
To już sierpień! Za nami prawie półmetek wakacji, a Ty ciągle nie masz planów na wakacyjny wypoczynek? Dzięki Projektorowi jest to możliwe tu i teraz. Pakuj plecak i ruszaj z nami po przygodę, nowe znajomości i doświadczenia! Projekty wakacyjne “PROJEKTOR - wolontariat studencki” można realizować od lipca do września 2017. Z oferty mogą skorzystać placówki edukacyjne, które chcą przyjąć wolontariuszy oraz studenci, którzy realizują swoje scenariusze.

To już sierpień! Za nami prawie półmetek studenckich wakacji, a Ty ciągle nie masz planów na wakacyjny wypoczynek? Dzięki Projektorowi jest to możliwe tu i teraz. Pakuj plecak i ruszaj z nami po przygodę, nowe znajomości i doświadczenia!

Projekty wakacyjne w ramach Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” można realizować od lipca do końca września. Z naszej oferty mogą skorzystać zarówno placówki edukacyjne, które chcą przyjąć do siebie naszych wolontariuszy oraz studenci, którzy jako wolontariusze Projektora, realizują w tych placówkach w całej Polsce projekty edukacyjne oparte na własnych autorskich scenariuszach.

W Projektorze wszyscy zyskują!

Projekty wakacyjne prowadzone są przez studentów – wolontariuszy programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Polegają one na stałym pobycie wolontariuszy w wybranej przez nich placówce edukacyjnej w celu realizacji zajęć z uczniami. Czas trwania takiego projektu to 5 kolejnych dni roboczych po 5 godzin lekcyjnych dziennie.

Nasi wolontariusze są twórcami swoich działań! Samodzielnie wybierają placówki, które odwiedzą, na podstawie własnych pomysłów przygotowują scenariusz i materiały potrzebne do zajęć, a także je przeprowadzają i dokumentują. Realizacja projektów w ramach Projektora to dla nich świetna okazja do sprawdzenia i rozbudowania wielu umiejętności, m.in. zarządzania projektem, czasem, czy zespołem, pracy z uczniami oraz pracy w grupie, a także doskonalenia komunikacji, organizacji, czy odpowiedzialności, co ogromnie zwiększa ich konkurencyjność na rynku pracy oraz pomaga w stawianiu pierwszych kroków w budowaniu swojej kariery.

Świadczyć o tym mogą słowa studentki z Gdańska – Martyny, która realizowała swój pierwszy projekt wakacyjny: „Projekt ten nauczył nas elastyczności, pracy z dziećmi, które nie zawsze są grzeczne oraz zarządzania”.

Potwierdzają to również studentki z Lublina, Ola i Ania, który swój pierwszy projekt zrobiły w Makowie Podhalańskim: „Poza podziałem obowiązków nauczyłyśmy się wprowadzania dyscypliny czy adekwatnej reakcji na potrzeby i propozycje dzieci. (...) Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy spędzić czas w tak uroczym miejscu jak Maków Podhalański i przeprowadzić projekt, który z pewnością był świetną okazją do nabrania doświadczenia w naszym przyszłym zawodzie”.

Projekty wakacyjne to dla studenta także świetna okazja do wyjazdu bez ponoszenia żadnych kosztów – placówka gwarantuje nocleg oraz wyżywienie, natomiast PROJEKTOR pokrywa koszty realizacji projektu (koszty podróży i materiałów edukacyjnych). Jest to rewelacyjna przygoda!

Dzięki projektom wakacyjnym zyskują również dzieci z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców z całej Polski. To do nich skierowane są działania Projektora. Wiele placówek oświatowych korzysta z możliwości, jaką daje Projektor już od lat.

Dzieci z ogromną chęcią uczestniczą w zajęciach realizowanych przez wolontariuszy, które prowadzone są na zasadzie półkolonii w placówkach edukacyjnych. Nie muszą wyjeżdżać poza swoje miejsce zamieszkania, by móc wziąć udział w ciekawych, niepowtarzalnych i różnorodnych warsztatach.

O korzyściach, jakie dają projekty wakacyjne lokalnej społeczności wspomina w swojej relacji wolontariuszka Martyna: „To jeden z lepszych moich projektów, na pewno pierwszy z tak młodymi odbiorcami. Chociaż spodziewałyśmy się starszych dzieci, te miło nas zaskoczyły. A kadra kochana, dziękowali nam, rodzice chwalili, bo dzieci wracały zachwycone do domu. Wszyscy nam dziękowali za to, że jesteśmy, za to, ile serca w to włożyliśmy.“

Projekty wakacyjne w liczbach

W obecnej XIII edycji programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” 181 studentów-wolontariuszy zrealizowało już 143 projekty wakacyjne w 48 szkołach na terenie całej Polski.

Zapraszamy studentów oraz szkoły z terenu całej Polski do zarejestrowania się w Projektorze i skorzystania z możliwości jaką dają projekty wakacyjne. Wszelkie informacje, m.in.: jak do nas dołączyć, można znaleźć tu: http://projektor.org.pl/strefa-szkoly/projekty-wakacyjne/.


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości - biuro programu PROJEKTOR - wolontariat studencki
Miejsce: Cała Polska
Data wydarzenia: od 2017-08-09 do 2017-09-30
Organizator:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości - biuro programu PROJEKTOR - wolontariat studencki

Adres:

M.C.Skłodowskiej 3/2.32, 20-044 Lublin, woj. lubelskie

Tel.:

815347893

E-mail:

biuro@projektor.org.pl

Www:

http://www.projektor.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • oświata
  • wolontariat