Przejdź do treści głównej

Stowarzyszenie „Pro Carpathia” odtworzy szlak wędrówek Wołosów

autor(ka): opr. red.
2017-08-07, 16:42
Stowarzyszenie „Pro Carpathia” wraz z czterema partnerami z Polski i pięcioma partnerami ze Słowacji odtworzy szlak wędrówek Wołosów - ludów pasterskich regionu Karpat. Przybliży ich tradycję, kulturę i rzemiosło. „Szlak Kultury Wołoskiej” to jeden z projektów finansowanych z Programu Polska-Słowacja.

Dzięki projektowi zostanie wytyczony transgraniczny szlak turystyki kulturowej, który wypromują transgraniczne imprezy związane z pasterstwem po obu stronach polsko-słowackiej granicy. Zaplanowano widowiska folklorystyczne, pokazy, prelekcje i warsztaty pokazujące codzienne życie pasterzy i działalność pasterską. Szlak Kultury Wołoskiej będzie przebiegał przez cały obszar polsko-słowackiego pogranicza. Różnorodność zaplanowanych wydarzeń oraz ich lokalizacja zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej, zapewni dotarcie do wielu wspólnot lokalnych oraz do turystów.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są tutaj (pkt. 19)


Źródło: inf. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • tradycja
  • turystyka, podróże
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa