Przejdź do treści głównej

Pięciu wspaniałych [relacja]

autor(ka): Karol Włodarczyk
2017-08-04, 09:03
użytkownik
archiwalne
Rafał Michalczyk - licencjonowany pilot paralotni
31 lipca 2017 do lotniczej braci dołączyła piątka nowych pilotów, którzy choć na lądzie mają problemy z poruszaniem się, to w powietrzu radzą sobie doskonale. Uzyskali licencję pilota paralotni! Przygoda z lataniem rozpoczęła się w ramach projektu „Rozwiń skrzydła”!

Od 31 lipca 2017 do lotniczej braci dołączyła piątka nowych pilotów! Wielkie gratulacje dla Michała Woźniaka, Kamila Więckiewicza, Sławka Pilarskiego, Rafała Michalczyka i Piotra Mazura. Pięciu wspaniałych pilotów, którzy choć na ładzie mają problemy z przemieszczaniem się, to w powietrzu radzą sobie doskonale. Uzyskali licencję pilota paralotni!

Dziękujemy WAM, bo przygoda z lataniem rozpoczęła się w ramach naszego projektu ROZWIŃ SKRZYDŁA, a Wasz upór dowodzi, że to co robimy ma sens. Podziękowania należą się również ludziom drugiego planu, bez których by tego nie było. Dzięki Jędrzej Jaxa-Rożen i Paweł Trzęsowski za czas, cierpliwość, wiedzę i prowadzenie zajęć!

Sam egzamin najpiękniej podsumował Pan Leszek Mańkowski „Przełamywanie barier. Bo czymże innym jest pragnienie samodzielnego unoszenia się człowieka w przestrzeni, gdy los pozbawił go możliwości ludzi pełnosprawnych?

Bo mowa tu o "kulawych", jak sami siebie z uśmiechem na twarzy nazywają :)
Wczoraj przeprowadziłem egzamin na paralotniowe świadectwo kwalifikacji na lotnisku w Michałkowie. Organizatorem był Paweł Trzęsowski ze Szkoły Paralotniowej PAT-Paragliding. Udział wzięło 31 przyszłych paralotniarzy swobodnych i napędowych. Pragnę podkreslić bardzo dobre przygotowanie uczniów do egzaminu. Mimo termicznych warunków wszyscy dali sobie świetnie radę. Ale największy podziw mam dla pięcio-osobowej grupy uczniów niepełnosprawnych, którzy dwa lata temu postanowili przełamać bariery i zostać pilotami. Przez dwa lata Instruktor Paweł pracował z nimi, aby wczoraj zebrać plon. Plon w postaci pięknych egzaminacyjnych lotów Jego podopiecznych. Jestem zachwycony Ich postawą, wyszkoleniem, chęcią pomocy innym. Mimo ograniczonych możliwości poruszania się, znakomicie radzili sobie ze startami na specjalnie dla nich skonstruowanym wózku. Przyznam, że jak zobaczyłem w pierwszej chwili Michała, nie bardzo wierzyłem w powodzenie naszego egzaminu. Jakże się przeliczyłem. Cała wesoła gromadka wspomagana przez najbliższych i kolegów dała sobie świetnie radę zdając pomyślnie egzamin :) Wielkie gratulacje dla Was wszystkich oraz instruktora Pawła wraz z małżonką, która dzielnie holowała na wyciągarce egzaminowanych, bo to też ewenement, by kobieta obsługiwała wyciągarkę. Moi nowi przyjaciele - do zobaczenia na podniebnych szlakach!”

***

„ROZWIŃ SKRZYDŁA” to autorski projekt Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina, skierowany do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski zainteresowanych sportami lotniczymi. Projekt współfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wpłat uzyskanych przez Fundację z 1 proc. podatku.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
Organizator:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Adres:

Południowa 2A, 62-510 Konin, woj. WP

Tel.:

63 211 22 19

Faks:

63 211 22 19

E-mail:

fundacja@podajdalej.org.pl

Www:

http://www.podajdalej.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • hobby, zainteresowania
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój osobisty
  • sport, wypoczynek