Przejdź do treści głównej

Workcamp "Work for peace!” realizuje swoją misję w Dzierżoniowie

29 lipca rozpoczął się w Krzyżowej wyjątkowy projekt, któremu przyświeca hasło „Kto nie szanuje zmarłych, ten nie szanuje życia". W polsko-niemieckim workcampie „Work for peace” biorą udział młodzi ludzie, którzy przez dwa tygodnie będą pracować na starym cmentarzu ewangelickim w Dzierżoniowie, by odkrywać i zachować to miejsce jako świadectwo międzykulturowej historii Dolnego Śląska.

"Kto nie szanuje zmarłych, ten nie szanuje życia" - workcamp "Work for peace!” realizuje swoją misję w Dzierżoniowie. Polsko-niemiecki projekt – Krzyżowa, 29.07.–12.08.2017

Uczestnicy projektu będą również uczestniczyć w warsztatach na temat międzykulturowej historii Dolnego Śląska. Wszystkim tym działaniom będzie towarzyszyć refleksja nad kwestiami różnorodności i tożsamości.

W ramach workcampu grupa będzie zwiedzać także inne miejsca i zabytki stanowiące międzykulturowe dziedzictwo regionu, na przykład w Świdnicy i Wrocławiu oraz miejsca pamięci w Łambinowach i Nadolicach Wielkich. Krzyżowa i jej niezwykle ważna dla stosunków polsko-niemieckich historia również będzie ważnym punktem w programie workcampu.

Prace na cmentarzu w Dzierżoniowie potrwają od 2 do 10 sierpnia (z wyjątkiem weekendu) w godzinach 9:00-13:30.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Dzierżoniowa do przyjścia, przyjrzenia się ich pracy oraz poznania młodych ludzi, którzy podjęli się tej pracy.

Punktem kulminacyjnym projektu będzie uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na terenie cmentarza w dniu 10 sierpnia o godzinie 16:00, na które to wydarzenie serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i wszystkie zainteresowane osoby.

Organizatorami workcampu są: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. Projekt jest wspierany przez Księdza Biskupa Waldemara Pytla oraz Urząd Miasta w Dzierżoniowie.

Dofinansowano w ramach Programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – "Wolontariat dla dziedzictwa” .


Źródło: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
Organizator:

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Adres:

Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • historia
  • kultura
  • młodzież
  • ochrona zabytków
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa