Przejdź do treści głównej

Remont rodzinnego domu dziecka z pomocą Fundacji Habitat for Humanity Poland i firmy Infor

autor(ka): Krystyna Szurmańska
2017-07-27, 13:53
użytkownik
Fundacja Habitat for Humanity Poland prowadzi remont Rodzinnego Domu Dziecka w Wierzbicach (k. Wrocławia). Remont służy dostosowaniu domu i jego otoczenia do potrzeb mieszkańców – czworga niepełnosprawnych dzieci. Projekt wspiera firma Infor – 28 lipca 25 pracowników wrocławskiego biura tej firmy pomoże w pracach własnymi rękoma, biorąc udział w akcji wolontariatu pracowniczego.

25 pracowników firmy Infor weźmie udział w akcji wolontariatu pracowniczego w Rodzinnym Domu Dziecka w Wierzbicach (k. Wrocławia). Jako wolontariusze pomogą dostosować dom i jego otoczenie do potrzeb mieszkańców – czworga niepełnosprawnych dzieci. Ich pomoc wesprze projekt remontu domu, który prowadzony jest przez Fundację Habitat for Humanity Poland.

Rodzinny Dom Dziecka działa w podwrocławskich Wierzbicach za sprawą pary artystów plastyków: Maciejki i Jerzego. Powstał po tym, jak Maciejka zaczęła pracować w zakładzie opiekuńczym dla niepełnosprawnych dzieci w okolicznym Jaszkotlu. Nie mogła rozstać się ze swoimi podopiecznymi i wkrótce wspólnie z Jerzym stała się rodziną zastępczą dla czworga niepełnosprawnych dzieci. Ponieważ dwoje z nich porusza się na wózkach, pojawiła się konieczność, by dostosować dom i jego otoczenie do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Niezbędne prace remontowe zdecydowała się wesprzeć Fundacja Habitat for Humanity Poland – organizacja pozarządowa, która od 25 lat pomaga osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej.

W projekt remontu Rodzinnego Domu Dziecka w Wierzbicach angażują się partnerzy biznesowi Fundacji Habitat for Humanity Poland tacy jak firma Infor – jeden z najważniejszych dostawców aplikacji biznesowych. Zaangażowanie to obejmuje bezpośrednią pomoc w pracach remontowych, ponieważ pracownicy firmy uczestniczą w nich jako wolontariusze. W akcji wolontariatu pracowniczego zaplanowanej na 28 lipca ma wziąć udział 25 pracowników wrocławskiego biura Inforu. W planach mają, między innymi, układanie chodników w ogrodzie otaczającym Rodzinny Dom Dziecka, tak by można było do niego wjechać na wózkach inwalidzkich.

Ada Kopczyńska, HR Manager, Infor: Spośród kilku propozycji przedstawionych przez partnerów z Habitat for Humanity Poland postanowiliśmy wesprzeć Rodzinny Dom Dziecka w Wierzbicach. Chcemy przyczynić się do zapewnienia odpowiednich warunków mieszkalnych dla niepełnosprawnych dzieci, aby mogły swobodnie poruszać w swoim domu. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych pracowników. Nie wszyscy chętni mogli wziąć w niej udział, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Mamy jednak nadzieję na przeprowadzenie kolejnych wspólnych projektów w przyszłości, aby każda chętna osoba miała możliwość odczuć, ile energii i radości sprawia pomaganie innym.

Anna Buczkowska, kierowniczka biura Fundacji Habitat for Humanity Poland w Gliwicach: Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Infor i wspólnie pomagać osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Zapotrzebowanie na taką pomoc jest ogromne, dlatego doceniamy wsparcie, które otrzymujemy ze strony firmy i jej pracowników. Dzięki niemu możemy efektywniej realizować naszą misję, czyli budować świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Habitat for Humanity Poland
Miejsce: Rodzinny Dom Dziecka w Wierzbicach, 55-040 Wierzbice, woj. dolnośląskie
Organizator:

Fundacja "Habitat for Humanity Poland"

Adres:

Mokotowska 55 51, 00-542 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 642 57 42

Faks:

22 642 57 42

E-mail:

poland@habitat.pl

Www:

http://www.habitat.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • problemy mieszkaniowe
  • wolontariat
  • współpraca z biznesem