Przejdź do treści głównej

Podkarpacka Konferencja Równać Szanse - Rzeszów 2017 [relacja]

autor(ka): Dominika Latańska
2017-07-26, 09:39
użytkownik
archiwalne
O tym, co łączy miód z laboratorium nauki, strachami na wróble, modą, teatrem, śpiewem i Klubem Włóczykija mogli dowiedzieć się uczestnicy Podkarpackiej Konferencji Równać Szanse, która odbyła się 20 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Impreza została zorganizowana przez Partnera Regionalnego Fundację Fundusz Lokalny SMK.

Podczas imprezy uczestnicy poznali projekty modelowe oraz wybrane inicjatywy z Podkarpacia realizowane w ramach Programu Równać Szanse. Przeprowadzano doświadczenia naukowe, kuszono pysznymi ciasteczkami z miodem i tworzono strachy na wróble, a to był dopiero początek… Zarówno organizatorzy, uczestnicy i osoby biorące udział w panelu zgodnie odpowiedzieli na pytanie: Czy udział w Programie Równać Szanse daje większe możliwości rozwoju osobistego i podnosi kompetencje społeczne młodych ludzi? Zdecydowanie tak! A gdzie mogą je wykorzystać? Wszędzie. Nieważne, czy będą działać w Chmielniku, Birczy, Rzeszowie, Londynie czy Nowym Jorku. Zdobyte umiejętności otwierają możliwości na wiele sposobów, a dzięki udziałowi w Programie młodzi ludzie mają wybór. Wybór i świadomość swojej mocy, wartości i siły marzeń.

Już wczesną jesienią rusza Regionalny Konkurs Grantowy Równać Szanse, dlatego organizatorzy Konferencji zorganizowali aktywne warsztaty skutecznego pisania wniosków do Programu. Dzięki temu kilkanaście osób podniosło poziom swej wiedzy, co miejmy nadzieję, że zaprocentuje pozyskaniem środków na realizację projektów z młodzieżą.

Podkarpacka Konferencja Równać szanse zakończyła się mocnym akcentem w postaci występu zespołu Konsystorz, który tworzy płytę w ramach RKG RS 2016 przy pomocy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście. Metalowe granie i społeczne działanie zakończyło to bardzo inspirujące spotkanie aktywnych środowisk i młodych ludzi pełnych pasji , działających na terenie Podkarpacia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji:

https://youtu.be/eRJ4t6G89jk


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Fundusz Lokalny SMK
Organizator:

Fundacja Fundusz Lokalny SMK

Adres:

Zbydniów 97, 37-416 Zbydniów, woj. podkarpackie

Tel.:

531 586 222

E-mail:

fundacjasmk@gmail.com

Www:

http://fundacjasmk.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • edukacja obywatelska
  • edukacja pozaformalna
  • młodzież
  • rozwój osobisty