Przejdź do treści głównej

Droga między trzema Wieżami

autor(ka): Agata Szewczyk
2017-07-25, 13:32
użytkownik
Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Osiekach zachęca do wyruszenia w drogę, która będzie wakacyjną przygodą albo odpoczynkiem po pracy w ciągu roku.

W ostatnim czasie na terenie Gminy Sianów zakończono prace związane z wyznaczaniem i oznakowaniem 18 km szlaku turystycznego: „Droga między trzema wieżami”.

Na trasie szlaku znajdują się miejscowości Sucha Koszalińska, Iwięcino i Osieki posiadające trzy strzeliste wieże kościelne. Widoczne są już z daleka, zapraszają mieszkańców, turystów i pielgrzymów do swoich zabytkowych wnętrz wabiąc ich unikatowym, gotyckim stylem i swoistym dziedzictwem. Każdy wędrowiec szlaku otrzyma kartę pielgrzyma, z którą będzie przemierzać wyznaczoną drogę oraz pieczęcie symbolizujące dziedzictwo każdej świątyni.

Szlak stanowi fragment Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba, przecina inne szlaki kulturowo-pielgrzymkowe tj. Kamienie Młyńskie, Pomorski Szlak Cysterski, zaprasza do zatrzymania się w biegu życia i refleksji nad mijającym czasem i dziejami świata.

Zostal wytyczony i oznakowany w ramach partnerskiego projektu pn. "Droga między trzema Wieżami", dofinansowanego ze środków Programu Fundusz inicjatyw Obywatelskich


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Referat Rozwoju Urzedu Gminy i Miasta Sianów
Miejsce: Sucha koszalińska, Osieki i Iwięcino, 76-004 Gmina Sianów, woj. zachodniopomorskie
Organizator:

parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Osiekach

Adres:

Bałtycka 15, 76-004 Osieki, woj. zachodniopomorskie

Tel.:

94 346 95 13

E-mail:

rozwoj@sianow.pl

Www:

http://www.sianow.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek
  • turystyka, podróże