Przejdź do treści głównej

Narodowy Instytut Wolności skierowany do komisji [aktualizowane]

autor(ka): oprac. red. ngo.pl
2017-07-18, 10:15
Sejm RP. Fot. Tomasz Kaczor, ngo.pl
18 lipca 2017 r. Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności. Nad rządowym przedłożeniem pochyli się teraz komisja sejmowa.

Projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego trafił do Sejmu na początku lipca 2017 r. 12 lipca rozpoczęło się jego pierwsze czytanie. Wtedy to zgłoszono wniosek o odrzucenie projektu, ale głosowanie nad tym wnioskiem przeniesiono na początek kolejnego posiedzenia.

18 lipca posłowie przegłosowali odrzucenie wniosku, w związku z tym projekt ustawy o Instytucie Wolności jest nadal procedowany. Posłowie skierowali projekt do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Posiedzenie komisji miało planowo rozpocząć się o godz. 10, jednak w związku z napiętą sytuacją w Sejmie (protestami dotyczącymi projektu ustawy o Sądzie Najwyższym) wcześniej ustalony harmonogram pracy Sejmu w tym dniu wciąż się zmienia

[AKTUALIZACJA 10.35]
Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, na którym ma być rozpatrywany projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności, ma się rozpocząć o godz. 17.


Rządowy projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, druk nr 1713, przebieg procesu legislacyjnego, sejm.gov.pl


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: inf. własna (ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 4

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dialog społeczny
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • organizacje pozarządowe
  • pożytek publiczny
  • prawo
  • społeczeństwo obywatelskie
  • społecznicy
  • władze organizacji
  • współpraca z administracją