Przejdź do treści głównej

Zawody pływackie w Cichowie

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-07-17, 09:32
użytkownik
W VIII Amatorskich Zawodach Pływackich na Wodach Otwartych Cichowo 2017, zorganizowanych przez Drużynę WOPR Gostyń i Urząd Miasta i Gminy Krzywiń, wspieranych przez Filtron MANN+HUMMEL FT Poland, zwyciężył Tomasz Lutkowski.

Na jeziorze Mórka, na dystansie 1,5 km zmierzyło się 26 zawodników i zawodniczek (15 lipca 2017 r.). Panie i panowie ruszyli ze wspólnego startu z głównej plaży, klasyfikowani byli w oddzielnych kategoriach.

Woda była niezbyt ciepła. Jej temperatura wynosiła 20 stopni. Ale pływaków dopingowało wielu kibiców i plażowiczów. Artur Nowak, kierownik Drużyny WOPR Gostyń, jednocześnie sędzia główny zawodów, podkreślał, że impreza była udana. – „Dla nas, organizatorów, najważniejsze jest, że wszyscy bezpiecznie dotarli do brzegu. Zawodnicy przyjechali z całej Wielkopolski i Dolnego Śląska. Walczyli do samej mety. Niektórzy mieli nawet chwile zwątpienia, ale przełamywali się i płynęli dalej. Nad bezpieczeństwem pływaków czuwali wolontariusze: gostyńscy i krzywińscy ratownicy WOPR oraz ratownicy medyczni Nakon-Med Gostyń.”

Dekoracji zwycięzców dokonał Burmistrz Krzywinia Jacek Nowak.

W kategorii mężczyzn miejsce pierwsze zajął Tomasz Lutkowski z czasem 22:55, drugie Krzysztof Kubiak z czasem 22:56, a trzecie Sławomir Włodarczak z czasem 24:05.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Monika Jadczak z czasem 24:08, drugie miejsce Viktoria Petlik (Ukraina) z czasem 25:34, a trzecie Justyna jakubowska - 31:25.

Najstarszym uczestnikiem zawodów był 67-letni Lech Nawrocki. Najmłodszym pływakiem okazała się 16-letnia Monika Jadczak.


Źródło: Drużyna WOPR w Gostyniu
Organizator:

Drużyna WOPR w Gostyniu

Adres:

Starogostyńska 9 , 63-800 Gostyń, woj. wielkopolskie

E-mail:

woprgostyn@gmail.com

Www:

https://woprgostyn.wordpress.com/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek