Przejdź do treści głównej

Prawie półtora miliona złotych na wakacje dla dzieci

autor(ka): Fundacja Muszkieterów
2017-07-13, 12:42
1 400 000 złotych – tyle przeznaczyła Fundacja Muszkieterów na organizację wakacyjnych wyjazdów dla dzieci z potrzebujących rodzin. W ramach charytatywnej akcji „Wakacje z Muszkieterami” lato w górach lub nad morzem spędzi niemal 1000 dzieci z całej Polski. To już druga edycja akcji, którą finansują właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Pierwsze turnusy rozpoczną się już 16 lipca.

„Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja charytatywnej akcji Fundacji Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. W tym roku wakacje na koloniach w górach i nad morzem spędzi blisko 1000 dzieci z całej Polski, w wieku od 8 do 14 lat. Oprócz zabaw i wypoczynku, dzieci poznają 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.

- Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto - To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera! – przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”, medalistka olimpijska.

Ideą akcji jest także przekonanie, że każde dziecko zasługuje na niezapomniane wspomnienia z wakacji oraz odpoczynek po roku szkolnym. Łącznie w trakcie trwania akcji odbędzie się 9 kolonijnych turnusów: w Murzasichlu, Sierockiem oraz w Dźwirzynie. „Wakacje z Muszkieterami” są finansowane przez właścicieli sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama.

***

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 roku przez przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché, zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego, a jej działania polegają na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży. Od początku istnienia Fundacja prowadzi wiele ogólnopolskich akcji charytatywnych, takich jak „Konwój Muszkieterów”, „Place Zabaw - Muszkieterowie”, "Wakacje z Muszkieterami". Fundacja wspiera także sport - wspólnie z Klubem Sportowym "Warta - Muszkieterowie" od wielu lat prowadzi program szkoleniowy "Olimpijska Akademia Muszkieterów". Fundacja co roku współorganizuje również "Turniej Piłki Nożnej o Puchar Muszkieterów".


Źródło: Fundacja Muszkieterów
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • dzieci
  • edukacja
  • wychowanie
  • wypoczynek letni, zimowy