Przejdź do treści głównej

Wykręć kilometry na rowerze i wspomóż organizację non-profit w swojej okolicy!

autor(ka): Organizatorzy
2017-07-03, 15:07
Rywalizacja sportowa w ramach konkursu „odLOTTOwa jazda z OSHEE” startuje już 3 lipca. Codzienne dojazdy do pracy na dwóch kółkach czy weekendowe wycieczki rowerowe, które mają przede wszystkim nieoceniony, pozytywny wpływ na nasze zdrowie, teraz mogą również pomóc innym.

Przejechane na rowerze kilometry, dzięki akcji „odLOTTOwa jazda z OSHEE” zostaną „wykorzystane” w słusznym celu – podczas budowy boiska wielofunkcyjnego, przy remoncie sali gimnastycznej czy stworzeniu trekkingowej trasy rowerowej. Wszystko to w ramach ogólnopolskiego konkursu, w którym można wesprzeć 50 różnych instytucji w realizacji zgłoszonych projektów społecznych.

Jak możesz pomóc?

To proste! Dołącz do wybranej drużyny na stronie aplikacji Endomondo i poprzez jazdę na rowerze zbieraj kolejne pokonywane kilometry, które finalnie zostaną zsumowane na rzecz poczet projektu wybranej organizacji społecznej. W ten prosty sposób możesz wesprzeć m.in. uruchomienie Centrum Rehabilitacyjnego dla osób po amputacjach, budowę strzelnicy pneumatycznej, zakup sprzętu sportowego i organizację zawodów sportowych dla dzieci lub doposażenie Ośrodka dla osób z autyzmem, zespołem Aspergera i schorzeniami pokrewnymi. Zgłoszone projekty obejmują działania na rzecz ochrony zdrowia, edukacji i zaangażowania społeczności lokalnych. Pełna lista organizacji uczestniczących w konkursie znajduje się na stronie inicjatywy „odLOTTOwa jazda z OSHEE”. Akcja rozpoczyna się 3 lipca i potrwa aż do 15 września 2017 roku.

O programie „odLOTTOwa jazda z OSHEE”

Inicjatywa LOTTO i OSHEE składa się z 2 etapów: w pierwszej kolejności organizacje zgłaszały swoje inicjatywy społeczne, na które chciałyby uzyskać dofinansowanie. Trwający od lipca do września drugi etap, do którego zakwalifikowało się 50 wyłonionych w konkursie organizacji z całej Polski, to rywalizacja sportowa między zwolennikami instytucji, biorących odział w inicjatywie „odLOTTOwa jazda z OSHEE”.

Zmagania będą polegać na gromadzeniu jak największej liczby kilometrów przejechanych na rowerach na rzecz wybranej organizacji i realizacji jej celu społecznego. Najpopularniejsze 4 organizacje, które uzbierają największą liczbę kilometrów, otrzymają od Fundacji nagrody pieniężne w postaci dofinansowania projektów zgłoszonych w konkursie.


Źródło: info. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • rowery