Przejdź do treści głównej

Trwa rekrutacja na Piknik Inicjatyw Pozarządowych na OFIP-ie [patronat ngo.pl]

autor(ka): OFOP
2017-07-03, 13:18
użytkownik
archiwalne
Piknik 2014 Fot. Kamila Kraus
Piknik odbędzie się w drugim dniu VIII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych w sobotę, 9 września 2017 r. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Jeśli Twoja organizacja lub grupa nieformalna chce wziąć udział w wydarzeniu, zgłoście się przez formularz na stronie ofip.eu.

Ideą Pikniku Inicjatyw Pozarządowych jest wspieranie zaangażowania warszawiaków, integracji mieszkańców i wzmacnianie ich otwartości. Ma też na celu poszerzanie wiedzy na temat organizacji. Piknik ma otwartą formułę, skierowany jest do osób w różnym wieku, daje mieszkańcom Warszawy okazję wzięcia udziału w atrakcjach i aktywnościach, a w dłuższej perspektywie – przyłączenia się do interesujących ich inicjatyw obywatelskich. Od ul. Karowej do Królewskiej będzie rozstawionych około 90 namiotów, scena oraz przestrzeń do działań wspólnych, w których będzie można spotkać przedstawicieli różnorodnych inicjatyw.

W programie Pikniku znajdą się m.in. pokazy, warsztaty, happeningi, działania sportowe, wystawy, gry obywatelskie, zabawy dla dzieci. Wśród rozstawionych namiotów w tzw. przestrzeni wspólnej odbędą się także spektakle teatralne i działania performatywne.

Zasady udziału

Rekrutacja organizacji chętnych do wystawienia własnego stoiska odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy. Do 16 lipca 2017 r. zbieramy zapisy od organizacji i grup nieformalnych, które na tegorocznym Pikniku poprowadzą działania w godzinach od 11.00 do 17.00.

Przygotowując się do wypełnienia FORMULARZA UCZESTNIKA PIKNIKU bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na to, żeby opisać swoją grupę w atrakcyjny sposób, a także krótko i wyczerpująco napisać o działaniach w przestrzeni Pikniku w ww. godzinach. Udział w Pikniku dla organizacji działających na rzecz Warszawy i warszawiaków jest bezpłatny – zostanie sfinansowany ze środków Miasta st. Warszawy. Pozostałe organizacje będą proszone o pokrycie kosztów wynajmu stoiska w łącznej wysokości 250 zł. Ze względu na ograniczoną liczbą miejsc, wybierzemy najciekawsze propozycje na stoisko i najbardziej włączające działania, które zostaną zgłoszone.

Spotkanie informacyjne 5 lipca

Spotkanie jest skierowane do przedstawicieli organizacji i grup, którzy chcą podczas OFIP-u zaprezentować swoją inicjatywę. Środowe spotkanie ma na celu m.in. konsultacje propozycji działań, tak by w najpełniejszy sposób realizowały założenia pikniku, czyli promowały aktywne, innowacyjne i aktywizujące formy angażowania uczestników, a także w atrakcyjny sposób pokazywały działalność warszawskich organizacji. Konsultacje odbędą się w siedzibie Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych przy ul. Strzeleckiej 3/12 w Warszawie 5.07.2017 r. (środa) w godz. 13.00- 15.00

Dodatkowych informacji udziela koordynatorka Pikniku Inicjatyw Pozarządowych Ania Nowacka pod adresem i pod numerem telefonu 22 253 28 56. Zapraszamy serdecznie!


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: OFIP
Miejsce: Warszawa, Krakowskie Przedmieście
Data wydarzenia: od 2017-07-03 do 2017-07-16
Organizator:

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych OFOP

Adres:

Strzelecka 3 12, 03-433 Warszawa-Praga-Północ, woj. mazowieckie

Tel.:

22 416 40 30

E-mail:

ofop@ofop.eu

Www:

http://www.ofop.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 6 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • inicjatywy oddolne
  • organizacje pozarządowe