Przejdź do treści głównej

"Brawo Senior" - koncert rocznicowy [relacja]

autor(ka): Jerzy Jernas
2017-06-30, 11:38
użytkownik
Z okazji 1. rocznicy funkcjonowania Wielkopolskiego Portalu Senioralnego "Brawo Senior" odbył się koncert piosenki literackiej w wykonaniu piosenkarki Jolanty Ciecharowskiej. Akompaniował jej kompozytor i aranżer Romuald Andrzejewski.

W Poznaniu mieszka 140 tyś. seniorów, a w całej Wielkopolsce jest ich 650 tysięcy. Co roku liczba ta będzie znacząco wzrastać. Z myślą o potrzebach osób starszych dokładnie rok temu powstał nowoczesny portal internetowy www.brawosenior.pl. Jest to miejsce, gdzie współcześni seniorzy znajdują niezbędne dla siebie informacje. Publikowane są aktualności, zaproszenia na imprezy, kursy i warsztaty skierowane do osób starszych. Nie brakuje także relacji wideo z imprez senioralnych. Prezentowana jest również twórczość fotograficzna, filmowa, plastyczna oraz literacka osób starszych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje dział "Grająca szafa", gdzie prezentowane są piosenki z młodości seniorów. Są one opatrzone krótkimi notami biograficznymi ich wykonawców. Nowością jest również "Kino seniora", w którym można zobaczyć filmy dokumentalne i fabularne, którymi zainteresowane są starsze osoby. Odwiedzając portal znajdziemy również aktualną prognozę pogody oraz bieżące informacje z Poznania. W ciągu zaledwie roku portal "Brawo Senior" stał się najpoważniejszym medium senioralnym w regionie. W tym czasie zostało opublikowane 600 materiałów, z których skorzystało 40 tyś. wielkopolskich seniorów.

Patronat medialny nad koncertem objęła TVP Poznań oraz Radio Poznań. Portal "Brawo Senior" realizowany jest przez Fundację Obywatelską "Czas Jaszczurów" i współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Poznański. Wspierany jest także przez Miejską Radę Seniorów w Poznaniu.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów"
Organizator:

Fundacja Obywatelska "Czas Jaszczurów"

Adres:

Generała Maczka 5 lok. 8, 60-651 Poznań, woj. WP

Tel.:

607 126 852

E-mail:

redakcja@brawosenior.pl

Www:

http://brawosenior.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • kultura
  • seniorzy
  • sztuka