Przejdź do treści głównej

Eurocash Gastronomia ratuje jedzenie razem z Bankami Żywności

autor(ka): Organizatorzy
2017-06-28, 16:17
Pierwszy cel: nie marnować jedzenia, drugi: ograniczyć ilość odpadów, i trzeci: wspierać potrzebujących. Grupa Eurocash w ramach prowadzonej przez siebie polityki CSR nawiązała stałą współpracę z Bankami Żywności. Dzięki wspólnym działaniom produkty z bliską datą ważności – do 1,5 tygodnia – bezpłatnie przekazywane są osobom potrzebującym.

Pierwsze paczki przekazało już wrocławskie centrum Eurocash Gastronomia, a współpracę z Bankami zaczynają właśnie cztery inne centra dystrybucyjne. Akcja zapowiada szersze działania Grupy Eurocash na rzecz społeczeństwa i środowiska.

Co tydzień za pośrednictwem Federacji Banków Żywności do najuboższych, bezdomnych i rodzin wielodzietnych trafia z Eurocash Gastronomia pełnowartościowe jedzenie. Współpraca dotyczy wszystkich kategorii produktów.

- „Ratowanie jedzenia" to narzędzie świadomego wdrażania strategii odpowiedzialności społecznej biznesu przez Eurocash Gastronomia. Akcja pozwala jednocześnie realizować cel regulowania ilości wytwarzanych odpadów żywnościowych w całej grupie Eurocash. Dlatego współpraca z Bankami Żywności będzie sukcesywnie poszerzana, a praktyki Eurocash Gastronomii to dobry przykład w obszarze dbania o otoczenie społeczne i środowisko. I jako takie są one rekomendowane do późniejszego zastosowania przez pozostałe spółki i marki grupy – mówi Anna Krawczyk, Dyrektor Generalny Eurocash Gastronomia.

Z danych Federacji Banków Żywności wynika, że na świecie co roku marnuje się około 1,3 mld ton jedzenia. To aż 1/3 całej produkowanej żywności. W Polsce – według Eurostatu – marnowanych jest blisko 9 mln ton żywności.

- Na tyle, na ile pozwala nam skala naszej działalności, chcemy zmienić tę przygnębiającą statystykę. Wierzymy, że liczy się każdy kilogram, każda paczka i opakowanie, które zamiast na śmietnik trafi do osób potrzebujących. Do tej pory zainteresowanie współdziałaniem z Bankami Żywności wyraziło też Centrum Eurocash Dystrybucja w Komornikach oraz Eurocash Convenience, które zajmuje się hurtową dostawą do sieci punktów 1 minute i salonów Inmedio – podkreśla Anna Krawczyk.

Zapowiada ona również kolejne prospołeczne i proekologiczne działania Eurocash Gastronomia, które w przyszłości będą mogły zostać wdrożone we wszystkich spółkach Grupy.

Grupa Eurocash jest na rynku polskim liderem w hurtowej dystrybucji szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Spółka Eurocash Gastronomia specjalizuje się w kompleksowej obsłudze sieci restauracyjnych, fast foodów, stołówek pracowniczych i hoteli.

Federacja Banków Żywności to sieć 32 banków, których misją jest ratowanie jedzenia przed zmarnowaniem, po to by wspierać potrzebujących na terenie całego kraju. To jedyne w Polsce banki, które nie obracają pieniędzmi, tylko żywnością.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Federacja Polskich Banków Żywności

Adres:

Aleje Jerozolimskie 30 8, 00-024 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 654 64 00

Faks:

22 654 64 00

E-mail:

federacja@bankizywnosci.pl

Www:

http://www.bankizywnosci.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • przeciwdziałanie ubóstwu
  • współpraca z biznesem