Przejdź do treści głównej

Budujemy mosty” w Krzyżowej! Spotkanie pełno- i niepełnosprawnej młodzieży z Polski, Czech, Niemiec

Od 25 czerwca w Krzyżowej trwa spotkanie młodzieży w ramach projektu "Budujemy mosty”, którego organizatorem jest partner Fundacji „Krzyżowa” - Stowarzyszenie „Kreisau-Initiative” z Berlina.

Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić coś razem z innymi: malować, tańczyć, bawić się, śmiać... Niepotrzebny jest również jeden lub jakiś szczególny język. Właściwie trzeba tylko chcieć, a potem to już jakoś idzie. Znacznie ważniejsza jest gotowość do kontaktu z drugim człowiekiem. Wtedy nawet można rapować z osobami niesłyszącymi z Węgier i Czech, grać w UNO albo zostać mistrzem piłki nożnej. Po prostu genialne!

— uczestnik projektu "Budujemy mosty"

Od 25 czerwca w Krzyżowej trwa spotkanie młodzieży w ramach projektu "Budujemy mosty”, którego organizatorem jest partner Fundacji „Krzyżowa” - Stowarzyszenie „Kreisau-Initiative” z Berlina. Przedsięwzięcie jest o tyle wyjątkowe, że w jednym miejscu, na kilka dni spotyka się młodzież, którą sporo różni - kraj pochodzenia i stopień sprawności fizycznej. Młodzi Polacy, Niemcy, Czesi i Rumunii – bez względu na barierę językową oraz niepełnosprawność – poznają się, uczestniczą w zajęciach i codziennie przełamują kolejne bariery.

Projekt jest cykliczny. Każde spotkanie ma inny temat przewodni, taki jak muzyka, sztuka, cyrk lub film i gromadzi około 50 osób (młodzież i opiekunów) z czterech państw.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego jest partnerem projektu.

Więcej informacji:

www.krzyzowa.org.pl

www.kreisau.de


Źródło: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
Organizator:

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Adres:

Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS

Tel.:

74 850 03 00

Faks:

74 850 03 05

E-mail:

sekretariat@krzyzowa.org.pl

Www:

http://www.krzyzowa.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • integracja społeczna
  • kultura
  • młodzież
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa