Przejdź do treści głównej

Ostatnie dni akcji „Obłoki śmierci” na portalu polakpotrafi.pl

autor(ka): Organizatorzy
2017-06-23, 12:42
użytkownik
archiwalne
Kadr z filmu OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915
Ważą się losy społecznej zbiórki na postprodukcję filmu OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915. Fabularyzowany dokument w reżyserii Ireneusza Skruczaja opowiada zapomnianą przez Świat historię pierwszych niemieckich ataków gazowych na wschodnim froncie I Wojny Światowej. Akcja zakończy się w poniedziałek, 26 czerwca o godzinie 18:00. Twórcy apelują o wsparcie!

https://www.youtube.com/watch?v=VRkEcsdb4Is (najnowszy teaser filmu)

OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915 to film tworzony przez grupę pasjonatów: młodych filmowców, rekonstruktorów historycznych i naukowców, pragnących spopularyzować wiedzę na temat początków broni chemicznej na ziemiach polskich. Film relacjonuje okoliczności 3 ataków przy użyciu gazu bojowego – chloru, przeprowadzonych na środkowym odcinku wschodniego frontu Wielkiej Wojny w okresie od maja do czerwca 1915.

Wydarzenia te nadały miejscowości przydomek Polskiego Ypres – miały bowiem miejsce zaledwie miesiąc po pierwszych atakach gazowych na zachodnim froncie I Wojny Światowej.

Po dwóch latach pracy autorom udało się zgromadzić 95% bardzo obiecującego materiału zdjęciowego. Niestety środki na kontynuowanie pracy nad filmem wyczerpały się. Jeszcze kilka dni trwa akcja społecznego finansowania postprodukcji obrazu na łamach portalu PolakPotrafi.pl. Powstanie filmu można wesprzeć dokonując wpłaty na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/film-dokumentalny-obloki-smierci-bolimow-1915. Na donatorów czekają cenne nagrody: pamiątki, płyty DVD, bilety do kina i inne suweniry.

Jeżeli twórcom nie uda się zebrać całej zadeklarowanej kwoty (na ukończenie prac nad filmem potrzebują minimum 45 000 zł) akcja skończy się niepowodzeniem, a wszystkie zgromadzone dotychczas środki wrócą do donatorów. Akcję wsparło dotychczas 190 osób, co pozwoliło na zgromadzenie 44% potrzebnej kwoty. Twórcy do ostatnich dni walczą o sukces swojej inicjatywy. Cegiełki zaczynają się już od 1 zł!

Zachęcamy do zapoznania się z trailerem filmu: https://www.youtube.com/watch?v=GoKQqMbrMIo oraz do wsparcia tej cennej inicjatywy, która ma szansę stać się wizytówką naszego kraju podczas przyszłorocznych obchodów stulecia zakończenia wielkiej wojny!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-06-23 do 2017-06-26
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność
  • historia
  • kultura