Przejdź do treści głównej

Młodzież z opolskiego inspiruje [relacja]

autor(ka): Ilona Knapik
2017-06-22, 15:33
użytkownik
archiwalne
Blisko 70 szkół z całej Polski, w tym 3 z opolskiego, wzięło udział w XVIII edycji Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych (OPPM) w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. OPPM to święto uczestników oraz uczestniczek programów edukacyjnych, którzy przez cały rok angażowali się w projekty edukacyjne i w ten sposób zmieniali na lepsze swoje szkoły i najbliższe otoczenie.

Głowy pełne pomysłów

Efekty projektów edukacyjnych realizowanych z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) pokazali na Zamku Królewskim uczniowie i uczennice z Technikum w Polanowicach, I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śl. w Praszce i Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Zębowicach.

Młodzież z Technikum w Polanowicach brała udział w programie CEO Młody Obywatel i przygotowała 4 reportaże o ciekawych miejscach i niepowtarzalnych mieszkańcach gminy, które są umieszczone w antyramach w Urzędzie Miejskim w Byczynie. Natomiast Młodzi obywatele z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śl. w Praszce przyglądali się pracy urzędu miejskiego i zaglądali z kamerą do poszczególnych wydziałów. Z kolei uczniowie i uczennice z Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Zębowicach brali udział w programie Poczytajmy i przeprowadzili 7 akcji czytelniczych dla najmłodszych oraz zorganizowali happening promujący bioróżnorodność „Zębowice – kraina mlekiem i miodem płynąca”.

– Uczniowie przygotowują naprawdę niesamowicie inspirujące rzeczy i pokazują, że uczenie się w szkole może być ciekawą przygodą – mówi Michał Tragarz, koordynator OPPM. – OPPM w tym roku osiągnął pełnoletność, a to najlepszy dowód na to, że taka platforma wymiany doświadczeń jest wszystkim potrzebna – dodaje Michał Tragarz.

To samo przyznają przedstawiciele szkół, którzy wzięli udział w tegorocznym OPPM, podkreślając, że dla uczniów i uczennic przyjazd do Warszawy i zaprezentowanie efektów pracy przed ogólnopolską publicznością to także wyróżnienie i nagroda za robienie znacznie więcej niż wymaga podstawa programowa.

W trakcie OPPM specjalny punkt informacyjny przygotował również Rzecznik Finansowy, który był jednym ze sponsorów wydarzenia. Rzecznik to instytucja, która opracowała raport na temat ubezpieczeń szkolnych i wyjaśniła, na co w praktyce zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczyciela NNW oraz jakie są zasady odpowiedzialności dyrekcji i nauczycieli za wypadki. Raport dostępny jest tutaj.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja obywatelska
  • młodzież