Przejdź do treści głównej

Teleopieka XXI wieku

autor(ka): Fundacja SeniorPlus
2017-06-22, 12:48
użytkownik
archiwalne
Teleopieka jest nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, niepełnosprawnymi, którzy czasowo lub na stałe wymagają codziennej kontroli ich stanu zdrowia.

Teleopieka jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które pomimo ich złego stanu zdrowia, z różnych przyczyn pozostają godzinami w samotności, co stwarza ogromne ryzyko, że te osoby nie otrzymają pomocy w nagłych wypadkach, czy w sytuacji, gdy stan ich zdrowia nagle się pogorszy. W ramach naszych usług wykorzystujemy nowoczesny sprzęt telemedyczny w postaci opaski na nadgarstek, która systematycznie monitoruje kondycję zdrowotną podopiecznego oraz umożliwia mu wciśnięcie przycisku SOS, dzięki czemu konsultant telecentrum lub bezpośrednio opiekun dostaje automatycznie powiadomienie, że dzieje się coś złego.

Opieka Basic – w ramach tej usługi telecentrum wyposaża podopiecznego w sprzęt telemedyczny, którego zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania podopiecznego w jego naturalnym środowisku. Pomiary są wykonywane regularnie w bardzo dyskretny sposób, który w żaden sposób nie zakłóca rytmu dnia codziennego i bez zbędnego denerwowania bliskiej osoby. Nasza usługa, dzięki stałemu monitorowaniu ważnych parametrów życiowych podopiecznego, daje jego bliskim świadomość o jego stanie zdrowia oraz możliwość natychmiastowej reakcji w sytuacjach alarmowych. Ta usługa pozwala na monitoring zdrowia w zakresie poniższych parametrów:

Monitoring tętna

Możliwość ustawienia indywidualnych zakresów prawidłowych wartości parametrów

Powiadomienie o przekroczeniu ustawionych zakresów pomiarów tętna

  • Przycisk SOS
  • Krokomierz
  • Czujnik informujący o zdjęciu opaski
  • Barometr
  • Powiadomienia SMS o sytuacji alarmowej

Taki zakres badanych parametrów jest wykorzystywany dla podopiecznych będących w trakcie rehabilitacji pozawałowej, cierpiących na tachykardię, bradykardię, asystolię oraz w monitorowaniu stanu zdrowia kobiet w ciąży.

W ramach usługi Basic opiekunowie mają dostęp do indywidualnej aplikacji na stronie internetowej oraz w telefonie komórkowym, gdzie samodzielnie mogą ustalić indywidualne zakresy pomiarów, które są odpowiednie dla ich bliskich oraz ustalić i edytować listę osób, które mają otrzymywać powiadomienia SMS o upadku, wciśnięciu przycisku SOS i niepokojących pomiarach parametrów życiowych podopiecznych.

W sytuacjach alarmowych osoby wpisane na tą listę otrzymują powiadomienie SMS, co daje im możliwość natychmiastowej reakcji – telefon lub wizyta u swoich bliskich, aby zobaczyć co się wydarzyło, ewentualnie wezwanie odpowiednich służb ratunkowych. Takie rozwiązanie wspierające opiekunów sprawdza się idealnie w sytuacjach, gdy opiekunowie mieszkają w niedalekiej odległości od podopiecznego i mogą stosunkowo szybko samodzielnie zareagować na nagłe pogorszenie się stanu zdrowia swoich bliskich.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja SeniorPlus
Organizator:

Fundacja SeniorPlus

Adres:

Piotra Trębacza 1, 31-436 Kraków, woj. Małopolska

Tel.:

511 161 785

E-mail:

generalny@o2.pl

Www:

http://www.seniorplus.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • ochrona zdrowia
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rodziny
  • seniorzy