Przejdź do treści głównej

Wolontariat Europejski pomaga także wolontariuszom

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-06-21, 22:59
Najnowsze badanie dotyczące Wolontariatu Europejskiego pokazuje, że nauka języka obcego i zdobycie umiejętności zawodowych to nie jedyne kompetencje, które nabywa wolontariusz.

Praca w charakterze wolontariusza wpływa nie tylko na podniesienie kompetencji osobistych. Po powrocie uczestnicy projektów realnie oddziaływują na instytucje, w których podejmują pracę oraz inicjują zmiany w społecznościach, w których funkcjonują na co dzień.

Raport dotyczący Wolontariatu Europejskiego (EVS) pokazuje, jakie korzyści odnoszą różne grupy uczestników. Oprócz nauki i zdobywania nowych umiejętności językowych, 80 proc. respondentów odpowiedziało, że wolontariat pomógł im w rozwijaniu kariery zawodowej.

Wolontariat zwiększa również świadomość i wrażliwość na problemy ludzi wykluczonych społecznie. Pobudza też myślenie w kategoriach międzynarodowych i proeuropejskich wartości. Instytucje, w których zatrudnieni są byli wolontariusze mogą liczyć na świetnych menadzerów projektów, bo wolontariat podnosi poziom kreatywności.

Cały raport mozna pobrać ze strony Prawo i publikacje UE.

 

 

 


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Krajowe Biuro Eurodesk Polska
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • integracja europejska
  • młodzież
  • wolontariat
  • współpraca międzynarodowa