Przejdź do treści głównej

Realizacja projektu edukacyjnego w Mysłowicach [relacja]

autor(ka): Sylwia Litwińska
2017-06-21, 13:12
użytkownik
archiwalne
Od marca do czerwca ponad 450 osób uczestniczyło w realizacji zadania publicznego promującego edukację zdrowotną wśród dzieci i młodzieży pod hasłem „Ucz się bo warto”. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasto Mysłowice, a jego organizatorem jest Automobilklub Mysłowicki.

Warsztaty odbywały się pod czujnym okiem ratownika medycznego i składały się z dwóch części teoretycznej oraz praktycznej. Ćwiczenia praktyczne obejmowały m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową, obsługę defibrylatorów półautomatycznych AED, a także zagadnienia związane z udzieleniem pierwszej pomocy w przypadku krwawień, ciała obcego w ranie. Najmłodsi uczyli się jak wezwać pomoc, jak ocenić stan przytomności osoby poszkodowanej oraz jak ułożyć nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej.

Zorganizowano 24 warsztaty w Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, w Przedszkolach nr 5 i 9, w Szkołach Podstawowych nr 1, 3, 9, w Gimnazjach nr 1, 2 i 6, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Gimnazjum nr 3 oraz w Centrach Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 3 oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 2. Dziękujemy Dyrekcji oraz Kadrze Pedagogicznej za możliwość przeprowadzenia zajęć.

Przed nami zajęcia z pierwszej pomocy dla osób powyżej 55 roku życia. Zapraszamy wszystkich chętnych Seniorów z terenu Mysłowic do zgłaszania udziału w bezpłatnych zajęciach. Tematyka zajęć zostanie dostosowana do potrzeb odbiorców. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z biurem Automobilklubu Mysłowickiego (e-mail: , telefon 32/ 222 28 18).


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Automobilklub Mysłowicki
Miejsce: Mysłowice
Organizator:

Automobilklub Mysłowicki

Adres:

Obrzeżna Północna 24, 41-400 Mysłowice, woj. SL

Tel.:

32 222 28 18

E-mail:

biuro@automobilklubmyslowicki.pl

Www:

http://www.automobilklubmyslowicki.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • ochrona zdrowia